Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Konkursy WIELKANOCNE 2021

 
Wyniki konkursów Wielkanocnych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Konkursy zrealizowane zostały dzięki współpracy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
W ramach tego wydarzenia wpłynęło łącznie 325 prac od Kół Gospodyń Wiejskich z terenów województwa lubelskiego. Komisja nagrodziła 12 najlepszych prac i rozdała aż 60 wyróżnień w 4 kategoriach. Wśród nich znalazły się prace mieszkańców naszej gminy:
 
Wyniki Konkursu na najpiękniejsze palmy wielkanocne „Cudna – nienudna palma”:
Wyróżnienia:
Sylwia Sadura KGW „Z Pasją” Ostrów Lubelski
Marianna Kozłowska KGW „Kolechowice”
 
Wyniki Konkursu „Pisanki, kraszanki, jajka malowane”:
II Miejsce – Angelika Jurko KGW w Kolechowicach
 
Wyróżnienia:
Jolanta Janicka KGW „Kaznów”
Sylwia Sadura KGW „Z Pasją” Ostrów Lubelski
 
Wyniki Konkursu „WIELKANOCNE SKRAPOWANIE Z JAJEM”:
III Miejsce – Jolanta Lato KGW „Kolechowice”
 
Wyróżnienia:
Jolanta Janicka KGW „Kaznów”
 
Wyniki II Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną
Uczestnikiem konkursu mógł zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca została zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez urząd gminną instytucję kultury, każda gmina mogła nadesłać na konkurs tylko po jednej pracy w każdej z czterech kategorii.
Na konkurs nadesłano 671 prac w czterech kategoriach.
 
Wyróżnienie w kategorii Palma wykonana metoda współczesną otrzymała palma Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrowa Lubelskiego wykonana przez panią Annę Misiuk.
 
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy podziękowania za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych. Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy twórczej, zwracając szczególną uwagę na potrzebę zachowania jak najbardziej tradycyjnych i różnorodnych motywów rękodzielniczych dla przyszłych pokoleń.

Gminny Dzień Kobiet 2021

Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich naszych Pań! Specjalnie dla Was oraz dla tych, którzy nie mogli być na niedzielnym koncercie z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Łukasza Jemioły mogą obejrzeć go już teraz! 
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

 

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI - koncert słowno-muzyczny poświęcony pamięci Łukasza Cieplińskiego

Na warstwę słowną złożyły się zapiski z więzienia jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował podpułkownik Łukasz Ciepliński pseudonim "Pług"- dowódca IV komendy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Żołnierz Wyklęty. Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: "Bóg, honor i ojczyzna".

W wydarzeniu udział wzięli: aktor młodego pokolenia Marcin Kwaśny, znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty” oraz saksofonista, wybitny muzyk i kompozytor Marcin Świderski.

Podkategorie