Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

MusiCool Big-Band- Szwajcarsko- Polskie muzykowanie…

 

W ostatnich dniach nasza gmina miała przyjemność gościć przybyłych ze Szwajcarii muzyków zespołu MusiCool Big-Band ze szkoły muzycznej w Bazylei.

Big Band składa się z około dwudziestu młodych, uzdolnionych muzyków, którzy łączą swoje pasje ze świetną zabawą i dwóch kapelmistrzów- dyrygenta Matthiasa oraz Thomasa, który zajmuje się aranżacją utworów. W repertuarze mają szerokie spektrum- jazz, latin, funk soul, pop. Improwizacja jest istotnym elementem podczas koncertów MusiCool Big Band, na których grają muzykę z Mike Stern, Led Zeppelin, Jaco Pastoriusa, Eddie Harris, Maurice'a Ravela, Maceo Parker i wiele innych.

            Nie pozwoliliśmy Szwajcarom ani na chwilę zapomnieć o graniu…

10 sierpnia, w naszej parafii odbyła się uroczysta msza odpustowa, którą poprzedził koncert Szwajcarów.

13 sierpnia, Orkiestra OSP z Ostrowa Lubelskiego połączyła swoje siły z MusiCool Big-Band grając wspólny koncert w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, który mimo złej pogody cieszył się powodzeniem i przyciągnął słuchaczy. Żeby tego było mało Big-Band miał przyjemność zaprezentowania się również w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie i trzeba przyznać, że podopieczni byli zachwyceni repertuarem orkiestry i świetnie się bawili.

Przyszedł czas na pożegnanie…

14 sierpnia- czwartek zorganizowaliśmy wspólne ognisko nad jeziorem miejskim podczas którego nie zabrakło wspólnego śpiewania i dobrych humorów. Dodatkową atrakcją była przejażdżka motorówką, która podobała się każdemu!

Wszystko co dobre szybko się kończy, miejmy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazje spotkać się przesympatycznymi członkami MusiCool Big-Band’u i nieraz zagrać wspólny koncert!