Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

96 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 11 Listopada 2014r, po raz kolejny obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak co roku, obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Następnie przemarsz do Parku miejskiego, w którym udział wzięły władze miasta, orkiestra dęta OSP, poczty sztandarowe, społeczeństwo składając podczas niego wieńce pod Krzyżem Milenijnym oraz pod obeliskiem w Parku, gdzie głos zabrał burmistrz Ostrowa Lubelskiego – Ryszard Smerdel.

Po godzinie 12, rozpoczęła się część artystyczna obchodów, którą to rozpoczął koncert Orkiestry dętej OSP z Ostrowa Lubelskiego. Przygotowali dla nas kilka utworów w tym dwa z wokalem gdzie gościnnie usłyszeliśmy Małgorzatę Sobczyńską oraz Huberta Jośko.

W tym ważnym dla nas dniu nastąpiło również wręczenie Stypendiów Fundacji na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców Wsi Jamy dla najzdolniejszych, tegorocznych maturzystów naszej gminy. A są nimi- Grzegorz Komoń, Justyna Lipska, Paulina Muszyńska, Magdalena Wolska, Kamil Senczyk,  Klaudia Maleszyk oraz Bartłomiej Drozd.

Następnie po raz pierwszy na scenie zaprezentowała się Formacja Tańca Ludowego z Ostrowa Lubelskiego przygotowana przez pana Pawła Jędrejaka. Pokaz tańca w wykonaniu maluchów przypadł do gustu słuchaczom. Na twarzach gości, siedzących na widowni widoczny był uśmiech!

Wielkie ukłony i podziękowania kierujemy do Pana dyrektora Jerzego Marzędy oraz nauczycieli z Gimnazjum jak i również samej młodzieży za przygotowanie tak pięknej akademii, która niejednego doprowadziła do łez.

Na zakończenie, nauczyciele w-fu zorganizowali BIEG NIEPODLEGŁOŚCI, w którym wzięli udział uczniowie w wieku od 6 do 18 lat i zdobyli nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach oraz za zaangażowanie i pomoc.