Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

DZIECI DZIECIOM 2014

 

Dzieci Dzieciom, czyli moja i Twoja nadzieja

Dorośli, dzieci, młodzież… Rzeka ludzi płynąca od drzwi wejściowych na salę widowiskową ostrowskiego Centrum Kultury. .. A tam - morze głów i tłum, jakiego przy innej okazji raczej nie spotkamy. Co to takiego?

To coroczna charytatywna impreza „Dzieci Dzieciom” organizowana od tak wielu lat, że kompletnie straciłam rachubę, która to już z kolei. Impreza ważna i potrzebna, nie tylko ze względu na jej szczytny cel, czyli zbieranie datków dla rodzin potrzebujących wsparcia materialnego, ale także dlatego, że łączy naszą lokalną społeczność, porusza serca i do tego - wyzwala twórczą aktywność. A tej, jak się okazuje, mamy w naszej gminie pokłady niewyczerpane!

Na scenie zaprezentowało się aż 24 wykonawców. Były to zarówno grupy, duety, jak i soliści. Od malucha po młodzieńca (seniorzy tym razem zajęli miejsca na widowni). Tego popołudnia scena należała do naszych pociech. A było co oglądać!

Jak zawsze wzruszenie wywołał występ najmłodszych - maluszków z przedszkola (trzylatków i czterolatków), które rozczuliły widzów „Tańcem płatków śniegu”. Były pełne wdzięku, starając się z powagą, a wręcz – namaszczeniem - wykonać swoje zadanie. Ich starsi koledzy porywali do tańca różnymi rytmami: walczykiem, kazaczokiem, muzyką country… W repertuarze były też tańce ludowe w wykonaniu dziecięcego zespołu, dynamiczne układy taneczne grupy Smile z gimnazjum i szkoły podstawowej oraz prezentacje tańca towarzyskiego. Dodajmy, że prowadzący formację tańca towarzyskiego – pani Magda Abramowicz i pan Grzegorz Zmokły dali świetną próbę swego talentu i wywołali entuzjazm widowni. Niewykluczone, że na kolejne zajęcia zgłosi się jeszcze więcej zainteresowanych.

Nie mogło też zabraknąć krótkich form teatralnych, bo przecież mamy w swoim gronie pasjonatów aktorstwa. Na scenie wystąpił teatrzyk „Pętelka”. Dodajmy, że nieco starsi artyści z teatrzyku świetnie odnaleźli się w rolach konferansjerów, ze swobodą zapowiadając kolejne wejścia. Bardzo teatralny był też występ zespołu z klasy III SP w Ostrowie Lubelskim. Wzruszały nas wyśpiewane, ale i pięknie zagrane na scenie historie drewnianych lalek, króla z cukru, pazia z piernika i królewny z marcepana.

Nie zawiedli również uczniowie szkół podstawowych z Kolechowic i Rozkopaczewa. Zaprezentowali piosenki z przesłaniem, liryczne, nastrojowe, ale i żartobliwe.

Najstarsi uczestnicy to: zespół NO NAME z gimnazjum, który zagrał na żywo znane przeboje, członkowie grupy CK Voice z bardzo różnorodnym repertuarem oraz absolwenci gimnazjum – Kamil Marzęda i Robert Iwanek wraz z solistką Oktawią Remiszewską, którzy na zakończenie porwali do tańca hitami „Ona jest taka cudowna” i „Kocham się w tobie”.

Nie sposób opisać wszystkich występów, ale na pewno można wyciągnąć wniosek, że z roku na rok przybywa nam utalentowanych dzieci, które rozwijają swoje pasje i mają odwagę zaprezentować się przed tak ogromną widownią. Śpiewają, tańczą, grają na instrumentach, Dają nam radość, wzruszenie i nadzieję na piękniejszy świat.

Imprezie towarzyszył kiermasz ciast przygotowanych przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas z gimnazjum oraz kiermasz pięknych stroików świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Efekt kwesty Caritasu świadczy o tym, że jesteśmy wrażliwi na potrzeby innych ludzi, chcemy pomagać i dzielić się z innymi, choć często sami mamy trudną sytuację.

To było długie, ale pełne wrażeń popołudnie. Zapadła już ciemność, gdy ostatni widzowie pośpiesznie opuszczali Centrum Kultury, by zdążyć na relację z wyborów Miss Polski i kibicować ostrowiance - Weronice Marzędzie. Spotkamy się tu znów za rok…

I.M.

 

Przedstawiamy Państwu fotorelację z niedzielnej imprezy: DZIECI DZIECIOM.