Obchody 227 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Uroczysty pochód, msza święta, złożenie wiązanek - tak rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 227 rocznicy Ustanowienia Konstytucji 3 Maja.

Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczęły się gminne obchody 3 Maja. Po jej zakończeniu władze miasta, poczty sztandarowe a także przybyli goście i społeczność lokalna w uroczystym pochodzie przeszli pod Krzyż Milenijny i Obelisk znajdujący się w Parku Miejskim, gdzie zostały złożone wiązanki. Następnie głos zabrał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk, który na zakończenie swojej wypowiedzi zaprosił wszystkich na część artystyczną, do Centrum Kultury. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Ostrowa pod batutą Anny Krawczyk- Durak oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Kolechowic, którzy pod okiem nauczycieli: Beaty Grzesiak, Elizy Sidor i Sławomira Lato przygotowali akademię upamiętniającą Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie uroczystości odbyły się biegi 3- majowe zorganizowane przez nauczycieli w-fu z terenu gminy. Fundatorem nagród była Gminna Komisja Profilaktyki i rozwiązywania Problemów Alkoholowych.