Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

51 Spotkania Lalkarzy

"Chodzi lalkarz światem,

serce w nim rogate.

Chodzi z wiatrem, pluchą,

z lalką za pazuchą"

 

            Na deskach Chełmskiego Domu Kultury przez cztery  kolejne dni ( 23-26 maja br.)   trwały 51 Spotkania Lalkarzy. Prezentowały się zespoły z całego kraju: z Gdańska, Bielska Białej, Białegostoku, Stalowej Woli, Tarnowa, Poznania  i  nasz teatr "Przecinek" z Ostrowa Lubelskiego.

Impreza ta jest świętem ludzi teatru, pasjonatów, którzy kochają ten rodzaj sztuki.  Od czwartku do niedzieli  prezentacjom towarzyszyły także warsztaty dla dzieci i instruktorów,  plenerowe pokazy metodyczne -  Uliczny Tear Ognia, Teatr "Porywacze Ciał" z Poznania, Bal Lalkarza, konkursy na  lalkę, plakat i fotografię.  Spotkania Lalkarzy nie mają charaktru  typowego konkursu, każdy spektakl jest wspólnie omawiany z Radą Konsultantów w niezwykle ciepłej i życzliwej atmosferze. Zespół teatralny "Przecinek" wyjechał z Chełma z nagrodą za - Spontaniczną zabawę teatralną i elementy komiczne w spektaklu "Strachy i Straszki" w  reżyseri Urszuli Gruszczyk.

Teatr" Przecinek" tworzą: Wietrzyk Oliwia, Nawrocka Amelia, Miciuła Igor, Bancerz Fabian, Jacak Milena, Puła Łucja, Ziemkiewicz Eliza, Ola Seroczyńska, Weronika Grzegorczyk.

 

Urszula Gruszczyk