Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

FESTYN RODZINNY 2016

Festyn rodzinny nad Jeziorem Miejskim, który odbył się 14 sierpnia – to jedna z ciekawszych propozycji wakacyjnych, skierowana zarówno do mieszkańców naszej gminy, jak i turystów. Ciągle zmieniająca się pogoda nie zraziła amatorów dobrej zabawy, którzy zapełnili plażę nad jeziorem. Uczestnicy festynu, niezależnie od wieku, bawili się biorąc udział w konkursach i grach, które prowadzili profesjonalni animatorzy Party Chart. Dzieci miały ogromną frajdę korzystając z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Można było odbyć nawet podróż w kosmos wielką kolorową rakietą. Zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów obronnych przeprowadzony przez pana Tomasza Wlizło z Franbos Club K-9. Na scenie zagrał zespół „Freakout” z Parczewa, młodzi muzycy poprzedzili koncert zespołu „Solaris”. Imprezę zakończyła trwająca do północy dyskoteka pod gwiazdami , którą poprowadził – DJ Mateo. Wszystkie atrakcje sponsorowane były przez Gminę Ostrów Lubelski.

CK

V MIĘDZYNARODOWY MOTO-PIKNIK

Zabytkowe motocykle przejechały przez Ostrów

Nie lada gratka czekała miłośników starych motocykli 13-14 sierpnia w Ostrowie Lubelskim. To właśnie w tym czasie odbył się V Międzynarodowy Moto – Piknik, tym razem połączony z IV Motozłazem Lubartowskim 2016. Była to jednocześnie IV Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kategorii motocykle. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 120 uczestników, z czego na trasę wystartowało 112 załóg z Polski oraz pięć z Węgier. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania dwudniową trasę o łącznej długości 170 km.

Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach: w klasie pre-1955: 14 zawodników, w klasie post- 1955: 47 zawodników, w klasie post- 1970: 27 zawodników oraz w klasie open - 19 zawodników. W rajdzie brały także udział panie, które dzielnie pokonały całą trasę, co zostało nagrodzone oddzielną klasyfikacją. To były dwa niesamowite dni zarówno dla organizatorów, uczestników, jak też publiczności.

Ciekawą historię opowiedział nam Pan Artur z Warszawy, w rodzinie którego motocykl Miehle jest już od czerwca 1945 roku. Jego dziadek, powstaniec warszawski, w 1947 przyjechał nim z Niemiec (dokąd został zesłany na roboty). Długo motocykl „czekał na lepsze czasy”, najpierw stojąc pod płotem, potem wisząc w garażu. Teraz zajmuje zaszczytne miejsce w salonie rodziny pana Artura przy kominku. Co najciekawsze, po ok. 40 latach nieużywania jego silnik był całkowicie sprawny… Takich fascynujących historii jest o wiele więcej…

Mamy nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu impreza w naszej gminie.

Fotorelacja z imprezy.

Szkolenie inżynieryjno saperskie - Kazuń Nowy 2016

Szkolenie inżynieryjno saperskie
14 czerwca 2016 r. członkowie WATAHY uczestniczyli w szkoleniu, które odbyło się w Kazuniu Nowym. Zakres szkolenia obejmował:
- maskowanie ludzi, uzbrojenia i sprzętu wojskowego w działaniach taktycznych
- ustawianie i unieszkodliwianie min przeciwpancernych
(pojedyncza mina)
- materiały wybuchowe i środki zapalające wojsk własnych. Sieci elektryczne, niszczenie elementów konstrukcji (środki ćwiczebne)
- fortyfikacje – wykonanie okopu pojedynczego strzelca, kozły, jeże
- wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy wojsk inżynieryjnych
- zasadniczy sprzęt 2.psap np. TRI, PTS-M
- zasadniczy sprzęt 2.psap do prac ziemnych
i fortyfikacyjnych
- zasadniczy sprzęt 2.psap np. roboty saperskie
- zasadniczy sprzęt 2.psap np. sprzęt minerski
- wyposażenie i działanie grupy EOD

II Turniej gier planszowych - 2.06.2016

"II Turniej gier planszowych" rozstrzygnięty!
1 miejsce - DOMINIK
2 miejsce - SZYMON
3 miejsce - KACPER
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:)

WATAHA - zbiórka 27/28 czerwca 2016 r.

W trakcie zajęć Wataha została podzielona na dwie drużyny.  Miały one za zadanie zbudować obóz w wyznaczonych obszarach lasu. Następnie poprzez wysyłanie patroli miały skrycie odnaleźć obóz przeciwnika i przez całą noc go sabotować. Jednocześnie miały bronić swojego obozowiska i nie dać się podejść przez wroga:)

Podkategorie