Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

TYDZIEŃ PRACOWNI ORANGE

Tydzień Pracowni Orange to wielka impreza, która będzie się odbywać równolegle w kilkudziesięciu miejscach w Polsce. To pierwsze takie wydarzenie! 
Przyłącz się do świętowania Tygodnia Pracowni Orange. Zabierz ze sobą siostrę, brata, rodziców czy też dziadków! Nie zapomnij o świetnym humorze! Niech będzie to czas wspólnej zabawy i spotkania.

https://www.youtube.com/watch?v=kbUpz32X8GY&feature=youtu.be

 

 

 

WATAHA zbiórka 16-17.09.2016

Tematem przewodnim zbiórki było doskonalenie umiejętności bytowania w warunkach leśnych. Zajęcia odbyły się wraz z nocowaniem w lesie.

Poniżej przedstawiam kilka fotek.

 

WATAHA na dożynkach 2016

W trakcie trwania gminno - parafialnych dożynek młodzież z pododdziału OT "Wataha" przygotowała stoisko, na którym częstowała ludzi grochówką. Stoisko wyglądało jak mini obóz z wojskową kuchnią polową oraz wspinaczką drzewną.

Komarów 2016

W dniach od 23 do 28 sierpnia członkowie WATAHY uczestniczyli w manewrach Komarowskich. Ich zadaniem było między innymi: zorganizowanie łączności, organizacja ochrony obozowiska oraz śmigłowca Mi-8, zabezpieczenie skrzynek materiałowych, łącznościowych i wiele innych.
Lekko nie było, ale nikt nie mówił że będzie łatwo.

Zajęcia stałe w CK 2016

Zajęcia stałe w Centrum Kultury
- Aerobik poniedziałek, czwartek 19.30
- Balet wtorek 16.00
- Zajęcia wokalne środa gr. I 13.00, gr. II 14.00
- Teatr "Przecinek" czwartek 15.00
- Teatr "Pętelka" wtorek 14.30
- zajęcia manualne poniedziałek 15.00
- Strzelnica pneumatyczna 15.30
- zajęcia terenowe z grupą WATAHA piątek
- Taniec ludowy poniedziałek 16.30
- Taniec towarzyski gr. I 16.00, gr. II 17.00
- nauka gry na instrumentach piątek 16.30

Więcej informacji pod nr telefonu (81) 85 20 037

BIWAK nad jeziorem Miejskim 2016

BIWAK nad jeziorem Miejskim w Ostrowie Lubelskim
8 – 12 sierpnia 2016 r.

Nocleg zorganizowany był pod wojskowym namiotem. Młodzież w trakcie wypoczynku korzystała ze sprzętu wodnego (rowerków wodnych, kajaków), kąpieli na zorganizowanym kąpielisku pod okiem ratowników WOPR. Uczestnicy także zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego przebywania nad wodą i kąpieli. Program również przewidywał drzewną wspinaczkę linową oraz szereg gier i zabaw terenowo-sportowych między innymi takich jak: piłka plażowa, flagi, podchody, babiciant, świetlik.

 

FESTYN RODZINNY 2016

Festyn rodzinny nad Jeziorem Miejskim, który odbył się 14 sierpnia – to jedna z ciekawszych propozycji wakacyjnych, skierowana zarówno do mieszkańców naszej gminy, jak i turystów. Ciągle zmieniająca się pogoda nie zraziła amatorów dobrej zabawy, którzy zapełnili plażę nad jeziorem. Uczestnicy festynu, niezależnie od wieku, bawili się biorąc udział w konkursach i grach, które prowadzili profesjonalni animatorzy Party Chart. Dzieci miały ogromną frajdę korzystając z dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Można było odbyć nawet podróż w kosmos wielką kolorową rakietą. Zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów obronnych przeprowadzony przez pana Tomasza Wlizło z Franbos Club K-9. Na scenie zagrał zespół „Freakout” z Parczewa, młodzi muzycy poprzedzili koncert zespołu „Solaris”. Imprezę zakończyła trwająca do północy dyskoteka pod gwiazdami , którą poprowadził – DJ Mateo. Wszystkie atrakcje sponsorowane były przez Gminę Ostrów Lubelski.

CK

V MIĘDZYNARODOWY MOTO-PIKNIK

Zabytkowe motocykle przejechały przez Ostrów

Nie lada gratka czekała miłośników starych motocykli 13-14 sierpnia w Ostrowie Lubelskim. To właśnie w tym czasie odbył się V Międzynarodowy Moto – Piknik, tym razem połączony z IV Motozłazem Lubartowskim 2016. Była to jednocześnie IV Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w kategorii motocykle. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się ponad 120 uczestników, z czego na trasę wystartowało 112 załóg z Polski oraz pięć z Węgier. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania dwudniową trasę o łącznej długości 170 km.

Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach: w klasie pre-1955: 14 zawodników, w klasie post- 1955: 47 zawodników, w klasie post- 1970: 27 zawodników oraz w klasie open - 19 zawodników. W rajdzie brały także udział panie, które dzielnie pokonały całą trasę, co zostało nagrodzone oddzielną klasyfikacją. To były dwa niesamowite dni zarówno dla organizatorów, uczestników, jak też publiczności.

Ciekawą historię opowiedział nam Pan Artur z Warszawy, w rodzinie którego motocykl Miehle jest już od czerwca 1945 roku. Jego dziadek, powstaniec warszawski, w 1947 przyjechał nim z Niemiec (dokąd został zesłany na roboty). Długo motocykl „czekał na lepsze czasy”, najpierw stojąc pod płotem, potem wisząc w garażu. Teraz zajmuje zaszczytne miejsce w salonie rodziny pana Artura przy kominku. Co najciekawsze, po ok. 40 latach nieużywania jego silnik był całkowicie sprawny… Takich fascynujących historii jest o wiele więcej…

Mamy nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia tego typu impreza w naszej gminie.

Fotorelacja z imprezy.

Podkategorie