Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

25 Spotkania z Kolędą 2016

"Kolęda płynie z wysokości, kolęda płynie... i uczy miłości". I tak już od 25 lat! Co roku w styczniu spotykamy się w Centrum Kultury, aby znowu poczuć ten niezwykły świąteczny nastrój i ciepłą atmosferę płynącą z bycia razem tu i teraz. Wszystkie pokolenia rodzice, dziadkowie, wnuki przychodzą by przez dwie godziny tworzyć wspólnotę ludzi, którzy kochają śpiew, kolędy i tradycję. To fascynujące ile już solistów, ile zespołów, muzykujących rodzeństw przeszło przez ostrowską scenę.

Tym razem spotkaliśmy się 17 stycznia. Sala kinowa, jak zwykle wypełniona po brzegi. Mogliśmy usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy a także z ostrowskiego Gimnazjum. Nie zabrakło również uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Domu Pomocy Społecznej z Ostrowa Lubelskiego.  

Centrum Kultury

 

Obrona Terytorialna Kraju "WATAHA" 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

OTK Wataha 27 WDPAK

Pododdział Obrony Terytorialnej Kraju „WATAHA” 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej to dwudziestoosobowa grupa młodzieży (chłopców i dziewcząt), działająca od stycznia 2015 roku przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim. Uczestnicy to osoby
o zainteresowaniach militarnych.

Dotychczas w ramach odbywających się zajęć, młodzież szkoliła się z zakresu strzelectwa sportowego, kartografii oraz taktyki poruszania się z bronią na polu walki. Grupa odbyła również dwa szkolenia ogniowe z broni ostrej (krótkiej i długiej), na strzelnicy
w Wąwolnicy, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów wojskowych. Młodzież, także uczestniczy w świętach narodowych oraz upamiętniających żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W trakcie trwania szkolenia młodzież brała udział w manewrach letnich organizowanych w Lesie Parczewskim.„Wataha” miała za zadanie przygotować obozowisko w punkcie dowodzenia. Następnie po nocy spędzonej na wartach i patrolach, miała dotrzeć nad rzekę Piwonia koło Sosnowicy i tam przygotować przeprawę linową. To oczywiście tylko część zadań jakie miała do zrealizowania. Manewry były długie, męczące ale bardzo fajne. Uczestnicy mogli sprawdzić w praktyce poznaną na wcześniejszych zajęciach wiedzę.

            W chwili obecnej młodzież spotyka się co tydzień na zbiórkach i szkoli się z zakresu zielonej taktyki, strzelectwa sportowego, pierwszej pomocy, terenoznawstwa oraz łączności.

Wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w nasze szeregi zapraszamy do współpracy.

MS

Jesienne Spotkania Teatralne w Trawnikach 2015

Teatr „Pętelka”   wystąpił na gościnnej scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach.  Pełen ekspresji i humoru lalkowy spektakl „Bo w teatrze” został bardzo ciepło przyjęty i nagrodzony gorącymi brawami przez miejscową publiczność.  Miało to miejsce 14 listopada  podczas XVIII   Spotkań Teatralnych, w których brało udział wiele zespołów z placówek oświatowych i kulturalnych naszego regionu. Cieszy fakt, że ten przegląd teatralny, podsumowujący całoroczną  pracę  w teatrze amatorskim jest organizowany z  niezwykłą starannością i gościnnością  osiemnasty już raz. Bo, Trawniki są miejscem gdzie młodzi artyści, instruktorzy i ludzie teatru mogą się spotkać i wymienić swoimi pasjami, doświadczeniami i spostrzeżeniami.  Są miejscem niezwykłym, bo tam zawiera się nowe przyjaźnie i odnawia stare, są miejscem  do którego zawsze  wraca się  z sentymentem, są  miejscem  potrzebnym w amatorskim ruchu teatralnym. DOBRZE, ŻE  SĄ.

Teatr „ Pętelka” otrzymał pamiątkowa maskę teatralną i podziękowanie  tej treści:                          

Dziękujemy za radość w odnajdywaniu piękna teatru. Dziękujemy za pasję w odkrywaniu jego tajemnic.  Dziękujemy za odwagę, wrażliwość oraz chęć dzielenia artystycznymi inspiracjami z innymi. Dziękujemy za udział w XVIII Jesiennych Spotkaniach Teatralnych.

Podkategorie