Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

ŚWIETLICA aktualności listopad 2015

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabrała uczestników w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Uczestnicy pokonywali mroczne tunele Szwajcarii, wsiadali na pokład promu przemierzającego Morze Czarne, wznosili dumne dworce w stolicach imperiów.

Wsiąść do pociągu: Europato gra o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.

 

V Koncert Pieśni Patriotycznej 2015

W niedzielę 15 listopada w Centrum Kultury odbył się wyjątkowy V Koncert Pieśni Patriotycznej przygotowany przez zespół „Ostrowianki – Polesianki”. W programie koncertu znalazły się najbardziej znane pieśni i piosenki patriotyczne  w klasycznych aranżacjach.  W koncercie wystąpili soliści: Agnieszka Budzuyńska, Jakub Powałka i Paweł Warowny, oraz zespoły śpiewacze „Brzeźniczanki” z Brzeźnicy Bychawskiej, „TREMOLO” z DPS w Ostrowie Lubelskim, „Górczanki” z Górki Lubartowskiej, Ostrowianki – Polesianki z Ostrowa Lubelskiego, „Kumy” z Przytoczna, zespół z Talczyna, „Ostrowianki” z Ostrówka, zespół z Ułęża, „Jarzębinki” z Trzcińca, „Rozkopaczewianki” z    Rozkopaczewa i zespół „Babeczki” z Zawitały.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2015

97 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 11 Listopada 2015r, po raz kolejny obchodziliśmy rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak co roku, obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Następnie przemarsz do Parku miejskiego, w którym udział wzięły władze miasta, orkiestra dęta OSP, poczty sztandarowe, społeczeństwo składając podczas niego wieńce pod Krzyżem Milenijnym oraz pod obeliskiem w Parku, gdzie głos zabrał burmistrz Ostrowa Lubelskiego –Józef Gruszczyk.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna obchodów, Formacja Tańca Ludowego z Ostrowa Lubelskiego przygotowana przez pana Pawła Jędrejaka wystąpiła w wiązance tańców ludowych. Pokaz tańca w wykonaniu maluchów przypadł do gustu słuchaczom. Na twarzach gości, siedzących na widowni widoczny był uśmiech!

W tym ważnym dla nas dniu nastąpiło również wręczenie Stypendiów Fundacji na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców Wsi Jamy dla najzdolniejszych, tegorocznych maturzystów naszej gminy. A są nimi: Agnieszka Skomorowska, Ewelina Markiewicz, Marta Kanak, Robert Socha i Dawid Kozłowski, oraz Aleksandra Czuj z Włodawy.

Następnie odbył się koncert Orkiestry dętej OSP z Ostrowa Lubelskiego. Przygotowali dla nas 3 utwory: marsz „Pancerni chłopcy”, „The mission”- Ennio Moricone i „Polonez z filmu Pan Tadeusz”.  

Wielkie ukłony i podziękowania kierujemy do Pani dyrektor Jolanty Lato oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kolechowicach jak i również samej młodzieży za przygotowanie okolicznościowej akademii.

W tym roku niestety warunki atmosferyczne uniemożliwiły przeprowadzenie Biegu Niepodległości.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach oraz za zaangażowanie i pomoc.

FOTOPSTRYKI

Zajęcia fotograficzne "FOTOPSTRYKI" odbywają sie w Centrum Kultury w każdy wtorek o godz.14.00.

Warsztaty umożliwiają pogłębienie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii, a także rozwijanie wrażliwości i kreatywności młodych uczestników.  Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, czym jest fotografia oraz dlaczego była i jest dla nas tak ważna. Sami przekonają się, czym jest malowanie światłem i będą mieli szanse na skonstruowanie własnego aparatu z pudełka po zapałkach. Po dawce praktycznych wskazówek, chwycą za aparat, aby samodzielnie sfotografować emocje, zamrozić ruch, a przede wszystkim opowiedzieć o sobie i otaczającym świecie.

Zbiórka OTK Wataha październik 2015

Drużynowe formacje patrolowe (fotorelacja ze zbiórki 27 WDP AK OTK "WATAHA")

Celem każdego d-cy patrolu jest doprowadzenie patrolu do celu, wykonanie zadania oraz odejście od celu unikając wykrycia patrolu. Każdy zostawiony ślad, wykryty ruch lub hałas pozwoli wyszkolonemu przeciwnikowi szybkie zlikwidowanie patrolu.
Aby pomóc patrolowi w wykonywaniu zadań, wysoki poziom osobistego kamuflażu, krycia i umiejętności musi być posiadany przez wszystkich członków patrolu.

MS

Podkategorie