Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Zajęcia terenowe 8.05.2015

Podczas zajęć terenowych w lesie dzieciaki uczyły się używania naturalnych przyborów, którymi są np.: szyszki świerkowe i sosnowe, owoce kasztanowca, dębu, liście drzew i krzewów, suche gałązki, jednocześnie przestrzegając powszechnie znanych zasad poszanowania przyrody czyli:
- niełamanie drzew i gałęzi
- niekaleczenie kory pni drzew
- nieniszczenie młodników leśnych
- niepłoszenie ptaków i zwierzyny

OTK 27 WDP AK "WATAHA" 6.05.2015

Kolejne szkolenie młodzieży OTK 27 WDP AK "Wataha".

Tym razem najmłodsi z grupy uczyli się w terenie czytania mapy i orientowania jej wg przedmiotów terenowych. Młodzież także porównywała ją z otaczającym krajobrazem, wyznaczała azymuty konkretnych przedmiotów terenowych oraz maszerowała według wyznaczonych przez siebie azymutów.

3 MAJ 2015

Fotorelacja z gminnych uroczystości 3 majowych.

OTK 27 WDP AK "WATAHA" 1.05.2015

Kolejne szkolenie młodzieży należącej do pododdziału Obrony Terytorialnej Kraju 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej odbyło się 1 maja 2015 r. w Lesie Parczewskim. W trakcie zajęć uczestnicy szkolili się z zakresu terenoznawstwa oraz przekazywania zaszyfrowanych meldunków przez radiostację. Młodzież została podzielona na 2 - 3 osobowe patrole i wyposażona w mapę, kompas i radiostację. Każdy z patroli dostał kilka meldunków, które zawierały odległości oraz azymuty w kierunku których trzeba było maszerować.

Na kolejnych zajęciach będziemy uczyć się budowy mostu linowego nad rzeką Bobrówką :)

 

Zajęcia terenowe 30.04.2015

Zajęcia terenowe dla najmłodszych odbyły się w czwartek 30 kwietnia 2015 r.

Było o tym jak bezpiecznie rozpalić ognisko oraz w jaki sposób zrobić kuchenkę polową aby zagotować wodę w warunkach terenowych.

Obrona Terytorialna Kraju - WATAHA 24.04.2015

Fotorelacja z zajęć grupy młodzieży OTK  27 WDP AK - WATAHA działającej przy Centrum Kultury, z zajęć odbywających się 24 kwietnia 2015 roku w Wąwolnicy. Uczestnicy szkolili się z zakresu pierwszej pomocy, szyfrowania i przekazywania meldunków przez radiostację, strzelania z broni ostrej oraz technik poruszania się na polu walki.

 

JESTEM BEZPIECZNY 2015

Gminny konkurs "JESTEM BEZPIECZNY" odbył się 16 kwietnia 2015 r. w Centrum Kultury.

KONKURS RECYTATORSKI 2015

Każdego roku o tej samej porze uczniowie szkół podstawowych, mają okazję zmierzyć się z siłą i czarem poezji. 16 kwietnia 2015r. czternastu recytatorów wzięło udział w  eliminacjach gminnych Małego Konkursu Recytatorskiego. Najlepsi będą reprezentować gminę na etapie powiatowym tegoż konkursu. Komisję zachwyciły niezwykłe deklamacje i oryginalne, niepowtarzalne teksty. Wybór wiersza dostosowany do wieku, wyglądu i osobowości recytatora często decyduje o sukcesie. Myślę jednak, że dla wielu uczestników już sam udział w takim przeglądzie jest dużym wyróżnieniem.
     Konkurs uczy zdrowej rywalizacji, edukuje podczas poszukiwania i wyboru tekstu oraz uwrażliwia na piękno słowa. Uczniowie sięgają do coraz bardziej nowatorskich tekstów, poznają współczesne nazwiska poetów i pisarzy, doskonalą swój warsztat mowy.
     Warto pielęgnować tę tradycję, bo taki konkurs dostarcza wielu emocji i niezwykłych wzruszeń, zarówno recytatorom, jak i ich opiekunom.
     Wystąpienie przed publicznością przełamuje stres, dostarcza pozytywnej energii i dowartościowuje uczestnika, a słuchaczom oferuje miło spędzony czas z literaturą.
Młodych adeptów recytacji oceniało Jury w składzie: Urszula Bednarczyk, Olga Domańska, Urszula Gruszczyk i nagrodziło 4 najlepszych recytatorów. A są to:

- Gabriela Prokopowicz          kl.III   SP w Ostrowie Lub

- Mateusz Chomicz                 kl.III  SP w Ostrowie Lub

- Aleksandra Rozmysł             kl.V  SP w Kolechowicach

- Klaudia Wysok                     kl.VI   SP  w Kaznowie

Wszystkim artystom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!

 

 

 

27 WDP AK 12.04.2015

Uroczystości upamiętniające żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, które odbyły się w Lublinie 
12 kwietnia 2015 r.

Na mszy świętej i spotkaniu byli przedstawiciele z OTK "Wataha" działającego przy Centrum Kultury.

Rajd rowerowy 10.04.2015

W ramach zajęć w Centrum Kultury w słoneczne piątkowe popołudnie odbył się rajd rowerowy po naszej przepięknej okolicy. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z rajdu.

Podkategorie