Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

MusiCool Big-Band- Szwajcarsko- Polskie muzykowanie…

 

W ostatnich dniach nasza gmina miała przyjemność gościć przybyłych ze Szwajcarii muzyków zespołu MusiCool Big-Band ze szkoły muzycznej w Bazylei.

Big Band składa się z około dwudziestu młodych, uzdolnionych muzyków, którzy łączą swoje pasje ze świetną zabawą i dwóch kapelmistrzów- dyrygenta Matthiasa oraz Thomasa, który zajmuje się aranżacją utworów. W repertuarze mają szerokie spektrum- jazz, latin, funk soul, pop. Improwizacja jest istotnym elementem podczas koncertów MusiCool Big Band, na których grają muzykę z Mike Stern, Led Zeppelin, Jaco Pastoriusa, Eddie Harris, Maurice'a Ravela, Maceo Parker i wiele innych.

            Nie pozwoliliśmy Szwajcarom ani na chwilę zapomnieć o graniu…

10 sierpnia, w naszej parafii odbyła się uroczysta msza odpustowa, którą poprzedził koncert Szwajcarów.

13 sierpnia, Orkiestra OSP z Ostrowa Lubelskiego połączyła swoje siły z MusiCool Big-Band grając wspólny koncert w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, który mimo złej pogody cieszył się powodzeniem i przyciągnął słuchaczy. Żeby tego było mało Big-Band miał przyjemność zaprezentowania się również w Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie i trzeba przyznać, że podopieczni byli zachwyceni repertuarem orkiestry i świetnie się bawili.

Przyszedł czas na pożegnanie…

14 sierpnia- czwartek zorganizowaliśmy wspólne ognisko nad jeziorem miejskim podczas którego nie zabrakło wspólnego śpiewania i dobrych humorów. Dodatkową atrakcją była przejażdżka motorówką, która podobała się każdemu!

Wszystko co dobre szybko się kończy, miejmy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazje spotkać się przesympatycznymi członkami MusiCool Big-Band’u i nieraz zagrać wspólny koncert!

 

 

Łapsze Niżne, czyli jak Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim spędza wakacyjny czas...

 

Wakacje już zaklepane!

    W dniach 18-20 lipca, trzydziesto osobowa grupa muzykantów spędzi czas we wspaniałym miejscu położonym na Spiszu, na pograniczu Polski i Słowacji, którym jest Łapsze Niżne. Mamy nadzieję, że Łapszański klimat wraz z pięknymi krajobrazami zostanie w naszej pamięci na długi czas i będzie motywował do dalszej, wspólnej pracy :)

 

Motocyklowy weekend w Ostrowie Lubelskim

Motocyklowy weekend w  Ostrowie Lubelskim

III Międzynarodowy Motopiknik zorganizowany przez Klub Miłośników Jednośladów już za nami. Na imprezie pojawili się fani motocykli z różnych regionów Polski, nie zabrakło również gości z Węgier.

 W pierwszym dniu zlotu były koncerty i wspólna biesiada przy ognisku, zaś w niedzielę widowiskowa parada motocykli ulicami Ostrowa i okolicznych miejscowości. Hitem zlotu był motocykl wykonany samodzielnie z części różnych modeli.

 

MARATON GIER PLANSZOWYCH

"MARATON GIER PLANSZOWYCH" realizowany w ramach projektu "Bądź jak Robinson Crusoe", odbywającego się w Pracowni Orange.

Projekt realizowany w ramach programu PRACOWNIE ORANGE.

70 rocznica akcji „Burza”

W niedzielę 29 czerwca w Ostrowie Lubelskim obchodzono 70. rocznicę akcji „Burza” na Lubelszczyźnie.

Odprawiona została Msza Święta w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy. Uroczystość ta organizowana jest od lat po to, aby upamiętnić pobyt i walkę żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK na ziemi ostrowskiej. 

Organizatorami uroczystości byli: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wołyński, Nadleśnictwo Parczew oraz Burmistrz Ostrowa Lubelskiego


autor fotografii: Małgorzata Sobczyńska

III MIĘDZYNARODOWY MOTO-PIKNIK 2014

Klub Miłośników Jednośladów 

zaprasza na

III MIĘDZYNARODOWY  MOTO-PIKNIK OSTRÓW LUBELSKI 2014

W programie: Występy zespołów rockowych, konkursy ,ognisko, degustacja potraw węgierskich i szereg innych atrakcji

 

5-6 lipca 2014 Jezioro Miejskie w Ostrowie Lubelskim

 

Serdecznie zapraszamy

 

NAGRODA DLA ORKIESTRY OSP

Orkiestra OSP działająca przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim zajęła IV miejsce zdobyła i nagrodę Burmistrza Miasta Tomaszów w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Tomaszowie Lubelskim.

Weronika Marzęda w finale Miss Polski 2014

Weronika Marzęda zakwalifikowała się do finału wyborów Miss Polski 2014, jako reprezentantka Lubelszczyzny.

Pochodząca z Ostrowa Lubelskiego w półfinale zorganizowanym w Kozienicach rywalizowała w gronie 45 dziewcząt z całej Polski. Uczestniczki konkursu w półfinale występowały w kreacjach projektantki Mility Nikonorov, strojach kąpielowych, sukniach koktajlowych, ślubnych i wieczorowych. Do finału i walki o tytuł najpiękniejszej Polki, który obędzie się grudniu w Krynicy Zdrój, Weronika Marzęda została zakwalifikowana wraz z 25 kandydatkami.

Złoty Talent dla ORKIESTRY OSP

 

W niedzielę, 15 czerwca, podczas Powiatowego Przeglądu Dokonań Twórczych „Biesiada Czerwcowa” po raz trzynasty wręczone zostały Nagrody Starosty Lubartowskiego „Złoty Talent”. Nagrody przyznawane są osobom bądź organizacjom, które swoją działalnością kulturalną, społeczną, artystyczną promują nasz region, utrwalają dziedzictwo kulturowe, popularyzują kulturę i sztukę.

Nagrodę w kategorii:„Utrwalanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu” otrzymała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Lubelskim– orkiestra powstała z inicjatywy jednego z mieszkańców Ostrowa Lubelskiego w 1927 r. Obecnie działa przy Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim i skupia głównie młodych ludzi chętnych do rozwijania swych pasji muzycznych. 

 

I Nagroda dla Zespołu Rozkopaczewianki

Zespół Śpiewaczy Rozkopaczewianki z Rozkopaczewa laureatem I NAGRODY na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 2014

 

Ludowy zespół „Rozkopaczewianki” zachwycił jury festiwalu w Kazimierzu Dolnym.

 

Zespół z Rozkopaczewa zdobył pierwszą nagrodę 48. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Do konkursu przystąpiły zespoły, soliści i instrumentaliści, wykonujący tradycyjne utwory związane z regionem, z którego pochodzą. Od lat konkursowi patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturalnego.

Podkategorie