Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI - koncert słowno-muzyczny poświęcony pamięci Łukasza Cieplińskiego

Na warstwę słowną złożyły się zapiski z więzienia jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował podpułkownik Łukasz Ciepliński pseudonim "Pług"- dowódca IV komendy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Żołnierz Wyklęty. Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: "Bóg, honor i ojczyzna".

W wydarzeniu udział wzięli: aktor młodego pokolenia Marcin Kwaśny, znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty” oraz saksofonista, wybitny muzyk i kompozytor Marcin Świderski.

54 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH 2020

Miło nam poinformować Państwa, iż decyzją jury 54. OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KONKURSIE „Mistrz i Uczeń”w grupie śpiewaków przyznano cztery równorzędne nagrody I stopnia a jedna z nich powędrowała do: Krystyny Hoduń z zespołem „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa.
GRATULUJEMY !!!

Seans pod chmurką

Ławeczki, krzesełka, leżaki oraz koce i kocyki… Każdy miał swój sposób, by usiąść wygodnie i zająć odpowiednie miejsce przed dużym ekranem.

W niedzielę 23 sierpnia w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim odbył się plenerowy seans filmowy. Była to nie lada gratka nie tylko dla kinomaniaków, ale także dla wszystkich mieszkańców naszego miasteczka. W mgnieniu oka w parku powstał wysoki na 12 metrów nadmuchiwany ekran, pojawiły się również głośniki oraz projektor, co powodowało, że z czasem coraz większe zainteresowanie okazywali przechodnie. Wieczór zapowiadał się ciepły, więc wiele osób przyniosło swoje krzesełka, leżaki plażowe czy też koce. Chwilę przed 20:30 wszystkie parkowe ławki również były zajęte. Kilka minut później rozpoczął się seans filmu pt.: ,,Chłopiec z burzy” reżyserii Shawna Seeta.

Był to pierwszy taki plenerowy seans familijny od czasów dawnego kina w Ostrowie… Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

 

 

Aktywne półkolonie z CK

 

Powitanie w Osadzie Indiańskiej, nauka tańca indiańskiego, prezentacja Tipi i krótkie opowieść o życiu Indian... tak w skrócie wyglądały tegoroczne, aktywne półkolonie z Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

 

W dniach 18 - 22 sierpnia 2020 roku, już po raz kolejny odbyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Cały tydzień przepełniony był blokiem kreatywnych zabaw integracyjnych w grupach. Mimo sytuacji jaka panuje w ostatnich miesiącach i reżimu sanitarnego, wszyscy z wielkim uśmiechem wspominamy czas wspólnej zabawy i już odliczamy dni do kolejnych półkolonii... Dzięki życzliwości i współpracy z panem Pawłem Jońskim, nasze półkolonie odbywały się w Osadzie Indiańskiej znajdującej się na jednym z przystępów ostrowskiego jeziora. Oczywiście byliśmy bardzo aktywni. Codziennie rano spotykaliśmy się pod CK, każdy miał rower, nakrycie głowy i kamizelkę odblaskowa. Pewnie zapytacie dlaczego? Otóż, na naszą indiańską bazę jeździliśmy rowerami.

A tam zabawy było w bród... oprócz poznania życia Indian, budowania tipi, tworzenia totemów, nauki tańca i wielu innych zabaw, znaleźliśmy też czas na przejażdżki prawdziwą motorówką wodną. Nie zabrakło także chrztu kolonijnego! To były emocje i tak dzień po dniu mijały nasze półkolonie....

Dziękujemy wszystkim dzieciom za przemile spędzony czas, rodzicom za zaufanie oraz Osadzie Indiańskiej za współpracę. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień dla nas wszystkich. Mamy nadzieję, że nasze letnie półkolonie już na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń CK. Życzymy Wam wszystkim, aby zbliżający się rok szkolny był dla Was wszystkich bezpieczny i owocny. A my spotykamy się już niedługo. Do zobaczenia.

Podkategorie