Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

O nas

Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim  oferuje mieszkańcom gminy bogatą ofertę kulturalną.  Działa wiele grup związanych z różnymi dziedzinami kultury, organizowane są liczne imprezy cykliczne, przeglądy recytatorskie,  muzyczne itp. Z myślą o młodszych mieszkańcach naszej Gminy powstało zespół tańca ludowego . Natomiast trochę starsi mogą rozwijać swoje talenty w formacji tańca towarzyskiego. Zamierzeniem zespołów jest rozwijanie i propagowanie sztuki tanecznej, ale najważniejszym celem jest przekazanie uczestnikom zajęć miłości do tańca i uczynienie z niego pasji.  Prowadzimy  też zajęcia w dwóch grupach teatralnych ,zespół teatralny Przecinek i zespół Pętelka  rozwijają umiejętności aktorskie dzieci i młodzieży  naszej gminy.  Indywidualna praca nad tekstem i wspólne próby nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale dają szansę odkrycia innych osobowości poprzez wcielanie  się w grane postacie. Na ternie gminy prężnie działają trzy zespoły śpiewacze, które nie tylko kultywują tradycje ludowe regionu, ale także przyczyniają się do tego, że na Lubelszczyźnie  folklor nadal jest żywy.    Warto dodać, że przy Centrum działa orkiestra dęta, a na jej potrzeby prowadzone są zajęcia muzyczne. Podczas wspólnego muzykowania,  pod okiem instruktorów nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, szkolą się przyszli muzycy. Zajęcia dotyczą zarówno praktycznej nauki  gry, jak i teorii. Prowadzimy również zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej gdzie dzieci mogą twórczo spędzać czas wolny, odrabiać lekcje, brać udział w nieodpłatnych zajęciach plastycznych, fotograficznych, strzeleckich itp. Prężnie działa też Pracownia Orange, która stała  się centrum życia mieszkańców – otwartą przestrzenią, w której ludzie o różnych pasjach, zainteresowaniach i poglądach mogą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.  Celem  Pracowni jest zapewnienie lokalnej społeczności  lepszego dostępu do technologii i informacji, a także zainspirowanie mieszkańców do samodzielnych działań, by zmieniać rzeczywistość wokół siebie na lepsze. Pracownia  jest  otwarta dla wszystkich, nie tylko jako punkt dostępu do informacji, ale też przestrzeń spotkań i integracji, w której rodzą się nowe pomysły na wspólne projekty. Aktywności te koordynują liderzy pracowni i wolontariusze.