Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Kalendarz imprez 2023

KALENDARZ IMPREZ 

Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

2023STYCZEŃ


23-27 stycznia  - Wycieczkowe Ferie Zimowe


Cykl kreatywnych zajęć animacyjno - artystycznych dla dzieci i młodzieży w określonej wcześniej tematyce. Opiekunowie podczas „Ferii Zimowych” dokładają wszelkich starań, aby stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w życiu grupy oraz organizować zajęcia programowe w sposób bezpieczny i przyjemny.


LUTY


12 Luty - Walentynkowa Akcja Poboru Krwi


MARZEC


1 Marca - Gminne Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych


  Lekcja historii, mająca na celu przywrócenie pamięci o tych, którzy mieli zostać zapomnieni na zawsze. Zostali wyklęci przez system komunistyczny i ludzi, którzy go tworzyli. Aktywny udział w obchodach Narodowego Dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych to świadectwo dojrzałości historycznej. To wyraz szacunku do ich walki i ofiary oraz znak przejęcia ich duchowego testamentu, w którym zapisana jest troska o wolną, niepodległą i demokratyczną Ojczyznę – o Polskę, która dla Wyklętych Żołnierzy Niezłomnych była największą świętością.12 Marca - Dzień Kobiet


 Cykliczna impreza dedykowana wszystkim Paniom z okazji ich święta. Wspólna zabawa i integracja, występy artystyczne, upominki, tort oraz niezwykła atmosfera.


KWIECIEŃ


 Gminny Konkurs Recytatorski

Organizacja konkursu ma na celu odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół z terenu naszej gminy. To również doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem oraz warsztatowych umiejętności ale także zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.


MAJ


Uroczystości 3 - Majowe


Coroczne obchody związane z Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja rozpoczynające się Mszą Świętą, sprawowaną w Kościele Parafialnym.  Uroczysty przemarsz, złożenie wiązanek w miejscach kultu narodowego kształtują poczucie przynależności do narodu. Część artystyczna w wykonaniu uczniów pobliskich szkół z terenu naszej gminy zwracają uwagę na treści patriotyczne i obywatelskie.  Na zakończenie odbywają się biegi uliczne.


14 maj Koncert Pieśni Maryjnej 

Kultywowanie tradycji śpiewu pieśni uwielbiających Maryję, spotkanie zespołów śpiewaczych organizowane przez zespół „Ostrowianki – Polesianki”. Popularyzacja maryjnych kompozycji chóralnych i solowych nierozerwalnie związanych z tradycjami chrześcijańskimi.


CZERWIEC


4 Czerwca - Dzień Dziecka

18 Czerwca  - Obchody Pobytu 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

   Spotkania Środowisk Niepodległościowych I Patriotycznych W Byłej Leśniczówce „gościniec” Na Skraju Lasów Parczewskich Od Strony Ostrowa Lubelskiego, Dla Uczczenia Pamięci Poległych, Pomordowanych I Zmarłych „wołyniaków” Którzy Przynieśli Wolność Naszej Małej Ojczyźnie.LIPIEC/SIERPIEŃ


Pólkolonie

Kino Plenerowe

 Dwa lub trzy seanse kinowe na świeżym powietrzu w Parku Miejskim


WRZESIEŃ


 8 września  - Dożynki Gminno - Parafialne

 

Kultywowanie Tradycji Dożynkowych – Uroczystości Rozpoczynają Się Mszą Św. W Intencji Rolników, Z Barwnym Korowodem Z Wieńcami Dożynkowymi, Z Przekazaniem I Dzieleniem Chleba. W Programie Wystawy Rękodzieła, Sprzętu Rolniczego Itp. Występy Grup Artystycznych, Zespołów Ludowych, Folkowych A Także Grup Działających Przy Centrum Kultury. Imprezę Zakończy Zabawa Pod Gwiazdami.

 

 LISTOPAD


11 listopadaObchody Święta Niepodległości Polski

 Impreza O Charakterze Rocznicowym, Upamiętniająca Ważne Wydarzenie Narodowe Tj. Odzyskanie Niepodległości Polski. Obchody Rozpoczyna Uroczysta Msza Święta W Kościele Parafialnym. Kolejnym Elementem Uroczystości Jest Akademia W Wykonaniu Uczniów Pobliskiej Szkoły. Imprezę Zakończy Bieg Niepodległościowy Zorganizowany Przez Nauczycieli Wychowania Fizycznego.

   Przegląd Pieśni Patriotycznej

Ma na celu kultywowanie  tradycji śpiewu pieśni patriotycznych.  Gospodyniami przeglądu jest zespół: „Ostrowianki – Polesianki”. Popularyzacja kompozycji chóralnych i solowych nierozerwalnie związanych z tradycjami patriotycznymi.

 

 GRUDZIEŃ


Akcja “POLACY RODAKOM”

 

Koncert Charytatywny „Dzieci Dzieciom


Koncert, który jest przeglądem dokonań twórczych placówek oświatowych i kulturalnych. W trakcie trwania koncertu zbierane są datki dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej gminy. Dodatkowo można zakupić stroiki wykonane przez podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej w Ostrowie Lubelskim.