Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Koncert na zakończenie roku szkolnego

Koncert na zakończenie roku szkolnego - niezapomniane wydarzenie pełne talentu i radości!
We wtorkowe popołudnie w Centrum Kultury odbył się wspaniały koncert na zakończenie działalności świetlic socjoterapeutycznych. Na scenie zaprezentowały się liczne utalentowane grupy, w tym „Ostrowskie wianuszki”, „Smykorymki”, „Minidancesiaki”, "Dancesiaki"„Juniorki” i „New Wawe”. Ich występy były prawdziwą ucztą dla oczu i uszu, a publiczność nie szczędziła gromkich braw.
Nie mogło oczywiście zabraknąć wyróżnień dla uczestników zajęć socjoterapeutycznych i tanecznych. Dyplomy i słodkości zostały osobiście wręczone przez burmistrza Józefa Gruszczyka, który uhonorował każdego artystę za jego pasję, pracę i zaangażowanie. Upominki i gratulacje otrzymali również instruktorzy.
Jednak koncert to nie tylko muzyka i nagrody. Na uczestników czekało wiele atrakcji, których sponsorem była Gminna Komisja Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Dzieci mogły korzystać z różnorodnych animacji, dmuchanej zjeżdżalni, malowania twarzy, co sprawiało, że atmosfera była jeszcze bardziej radosna i pełna uśmiechów.
Nie mogło zabraknąć pysznych kiełbasek i lodów, które cieszyły podniebienia uczestników. Było to doskonałe przywitanie wakacji i chwila relaksu po intensywnym roku nauki.
Organizacja takiego wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania i determinacji GKPiRPA, instruktorów, wolontariuszy oraz pracowników Centrum. Dzięki ich pracy i oddaniu, młodzi artyści mieli szansę zaprezentować swoje talenty i otrzymać zasłużone brawa.
 

 

"Mistrz i uczeń"

Krystyna Hoduń i zespół 'Młode Rozkopaczewianki' zdobywają drugą nagrodę w kategorii „Mistrz i uczeń'"
Gratulujemy Krystynie Hoduń i zespołowi "Młode Rozkopaczewianki" zdobycia drugiego miejsca w kategorii "Mistrz i uczeń" podczas 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!
To naprawdę imponujące osiągnięcie.
Ten festiwal od wielu lat jest niezwykle ważnym wydarzeniem, które koncentruje się na prezentowaniu autentycznej muzyki ludowej artystów w ich oryginalnym, nieprzetworzonym repertuarze.
Jeszcze raz gratulujemy mistrzyni Krystynie Hoduń, która z tak ogromnym zaangażowaniem talentem kontynuuje tradycję muzyki ludowej. Pragniemy podkreślić, że to właśnie pasja i oddanie artystów takich jak Krystyna Hoduń oraz zespół "Młode Rozkopaczewianki" przyczyniają się do ochrony i zachowania dziedzictwa kulturowego Polski. Ich ciężka praca i poświęcenie pomagają utrzymać w życiu muzykę ludową, jednocześnie przekazując ją kolejnym pokoleniom. Wasze miejsce na podium jest dowodem na wasze niezwykłe umiejętności i oddanie tradycji ludowej muzyki. Wspaniale, że tak młodzi artyści mają możliwość zaprezentować swoje talent i docenienie na tak prestiżowym festiwalu. Wasze miejsce na podium jest dowodem na wasze niezwykłe umiejętności i oddanie tradycji ludowej muzyki.
 

 

Street dance. Co w trawie tańczy?! 5

Dwie nasze grupy tańca nowoczesnego udały się do Gminny Ośrodek Kultury w Trawnikach na turniej Street dance ..Co w trawie tańczy?! 5''. Grupy New Wave i Juniorki zmierzyły się w formacjach oraz bitwach tanecznych 1vs1 w swoich kategoriach wiekowych. Konkurencja była ogromna! Wracamy z wyróżnieniem dla grupy Juniorki

Necio.pl

Grupa "Odkrywcy" brała udział w projekcie Necio.pl poznajemy Internet.
Projekt Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Podstawowym celem jest zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Bohaterem każdych zajęć był robot o imieniu Necio. Dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy, poznały główne zagrożenia i możliwe negatywne konsekwencje nierozważnego korzystania z urządzeń ekranowych i Internetu, a także co robić w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia. Cykl zajęć przeprowadziłam we współpracy z Pedagogiem oraz Psychologiem przedszkolnym. Ewaluacji swojej wiedzy dzieci dokonały w pracowni Orange w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim obejrzały również krótki filmik podsumowujący cały projekt.
M.Wnuk

 

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY - fotorelacja
"Dziękujemy wszystkim za udział w naszym niezapomnianym Pikniku Rodzinnym w Ostrowie Lubelskim! Wasza radość i entuzjazm sprawiły, że to wydarzenie było wyjątkowe. Życzymy Wam dalszych wspaniałych chwil pełnych miłości i uśmiechu. Do zobaczenia następnym razem!"
 

 

XVIII Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej

W sobotę 27 maja odbył się XVIII Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej. Nasze grupy tańca nowoczesnego już poraz 3 reprezentują Ostrów Lubelski na tym wydarzeniu. W tym roku dziewczynki wzięły udział w trzech kategoriach. Konkurencja była OGROMNA!!! Mimo tego dziewczyny stanęły na wysokości zadania i zdobyły:
Grupa Dancesiaki I miejsce w kategorii Freestyle Maluchy, w której konkurowały z 18 zespołami!
Grupa Juniorki wyróżenie w kategorii Freestyle Dzieci, w której konkurowały z 13 zespołami!
Grupa New Wave wyróżnienie w kategorii Hip-hop Juniorzy, w której konkurowały z 15 innymi zespołami!
GRATULACJĘ!

42. Mały Konkurs Recytatorski

8 maja, na scenie Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne 42. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: Izabela Marzęda – przewodnicząca, Marzena Walenciuk oraz Iwona Drozd po zapoznaniu się z prezentacjami postanowiła zakwalifikować do etapu powiatowego: Darię Czubacką z SP Kaznów, Zuzannę Wójcik z SP Kaznów, Patrycję Trubalską z SP Ostrów Lubelski, Zofię Nawrocką z SP Ostrów Lubelski, Julię Musik z SP Ostrów Lubelski, Oliwię Wietrzyk z SP Ostrów Lubelski oraz Kacpra Rymczuka z SP Ostrów Lubelski. Eliminacje powiatowe odbędą się 30 maja w Domu Kultury w Kocku.
Kochani recytatorzy, dziękujemy Wam za to, że dzielicie się swoją sztuką z innymi i zachęcamy Was do dalszego rozwijania swojego talentu. Życzymy Wam wielu sukcesów w życiu i dalszych osiągnięć w dziedzinie sztuki pięknego mówienia. Jesteśmy przekonani, że Wasze występy na długo pozostaną w pamięci zarówno Was, jak i widzów, którzy mieli przyjemność Was słuchać.

 

Jawor – u źródeł kultury

Miło nam poinformować , iż nasza śpiewaczka ludowa Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa zajęła II miejsce w kategorii solistów w drugiej edycji Festiwalu twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor – u źródeł kultury”. Festiwal organizuje Radio Lublin, we współpracy z Muzeum Wsi Lubelskiej,. Na scenie wystąpili soliści oraz kapele ludowe z Lubelszczyzny. Festiwal obfitował również w tradycyjne smaki i rękodzieła. Pani Krystyno jesteśmy dumni i gratulujemy.

 

Podkategorie