Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

III WOJEWÓDZKI KONKURS NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej, zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu na najpiękniejszą tradycyjną oraz współczesną palmę i pisankę wielkanocną.

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub wyznaczoną przez ww. urząd gminną instytucję kultury. Do udziału w konkursie szczególnie zaproszeni są twórcy ludowi, artyści plastycy, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolna.
Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie do Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim  prac konkursowych wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi w terminie do 7 marca 2022 r.

 

Program Funkcjonalno-Użytkowy modernizacji sali kinowej

W dniu 12.07.2021 r. Gmina Ostrów Lubelski podpisała umowę dotyczącą dofinansowania zadań w ramach Programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tytuł projektu: Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji Sali kinowej w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

Wartość zadania: 21 860,00 zł

Wartość dofinansowania: 17 488,00 zł

Zadanie polega na przygotowaniu dokumentacji projektowej  - Programu Funkcjonalno-Użytkowego modernizacji Sali kinowej/widowiskowej wraz z zapleczem oraz dostosowanie jej dla osób niepełnosprawnych.

 

ELEKTRONIKA DLA KAŻDEGO

,,ELEKTRONIKA DLA KAŻDEGO'' to warsztaty skierowane dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 18 lat. Jeśli lubisz majsterkować, ciekawi Cię jak coś jest zbudowane albo chcesz dowiedzieć się jak ,,płynie'' prąd to są zajęcia właśnie dla Ciebie! Zapisy przez formularz google: https://forms.gle/QbMDY1snAyVDP6Jz7
Projekt ,,ELEKTRONIKA DLA KAŻDEGO'' realizowany jest w ramach Programu Pracownie Orange.
 
 

BALET - zaproszenie na zajęcia

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 roku życia na zajęcia baletu, które poprowadzi pan Paweł Wasylenko. Pierwsze zajęcia odbędą się w środę 6 października w Sali Prób w Centrum Kultury.

Orkiestra OSP zaprasza

Szukasz ciekawych zajęć, które pozwolą nauczyć się czegoś nowego Tobie lub bliskiej Ci osobie? Nauka gry na Instrumentach Dętych to wspaniała okazja, by postawić pierwszy krok na drodze do kariery muzycznej albo odnaleźć wspaniałe hobby!
Zajęcia są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką oraz dla tych, którzy opanowali w różnym stopniu grę na wybranym instrumencie. Nasza oferta obejmuje naukę gry na flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie lub tubie oraz innych instrumentach. Program zajęć dostosowany jest do wieku i umiejętności uczestników, a zajęcia prowadzi Wojtek Durak.

Podkategorie