Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Turniej MINECRAFT

10 października w pracowni Orange odbył się turniej Minecraft. Frekwencja dopisała! Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja była zacięta, a oceniane budowle były naprawdę na dużym poziomie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i smycze, natomiast autor zwycięzkiej budowli dostał super wypasioną piłkę nożną:)

Czytaj wszędzie

Środa, 9 października 2013 r. Jest piękne, jesienne  popołudnie, godzina 14 30. To czas rozpoczęcia naszej akcji popularyzującej czytanie. Dzisiaj poezja dziecięca – Brzechwa, Tuwim, Jachowicz, Kern. Spacer zaczynamy od „serca miasta”. W swoim gabinecie wita nas bardzo gościnnie, uśmiechnięty Burmistrz – Ryszard Smerdel, który  zaczyna czytać żartobliwy wiersz J. Brzechwy „Przy gumnie siedzi kuma i duma….sto lat już duma bez mała, gdzie klucz od gumna podziała….”. Następny równie ciekawy wierszyk to „Dziura w moście”. Ten utwór w przezabawny sposób zaprezentowała pani Sylwia Szczepańska, sekretarz Urzędu Miejskiego. Naładowani pozytywną energią odwiedzamy miejsce, gdzie pracuje pani Wiesława Czyż, lekarz rodzinny. Czyta nam wiersz o….”Chorym kotku” Jachowicza. Wniosek! - nie można być zbyt łakomym, bo potem się choruje i trzeba odwiedzać lekarza i zażywać bardzo niedobre leki. Dowiedzieliśmy się, że  pani doktor prywatnie „pochłania” całe mnóstwo   książek. Jest najlepszą czytelniczką naszej Biblioteki Miejskiej. Przed Ośrodkiem Zdrowia jest…. wielkie kichanie. I to nie dlatego, że jesteśmy chorzy. Tylko z winy pewnej Katarzyny i pana Brzechwy, który  o tym napisał. 

 Wiersz „A psik” czytała nam sanitariuszka karetki pogotowia. A potem   odwiedziliśmy Posterunek Policji w Ostrowie Lubelskim i to z własnej nieprzymuszonej woli. Niestety nie wpuszczono nas do środka, ale  starszy aspirant Przemysław Okoń w scenerii opadających liści, zmierzył się z  trudnym dykcyjnie wierszem Tuwima „Ptasie radio”. Udało mu się zrobić porządek w wielkim zamieszaniu wśród ptaków „..Ryku choć do jutra skrzecz, ale kuku – moja rzecz…..przyfrunęła ptasia milicja i tak się skończyła leśna audycja”.

Wiersz „Foka” świetnie zinterpretowała – Iwona Drozd, dyrektor Centrum Kultury. Siedzieliśmy wśród liści, świeciło słońce  i było   po prostu cudnie!!!

Trzeba było jednak ruszyć w dalszą drogę, bo „Pan Tralaliński” Tuwima dopominał się o swój czas. Usadowiliśmy się wygodnie na ławkach, przy klombie  z różami. Teraz to dopiero Pan Tralaliński mógł wyśpiewywać swoje „ Trala trala, tralalala”, a pomagała mu w tym Ula Gruszczyk, instruktor z CK. Dzieci miały ogromną frajdę, bo następny  utwór czytany był w samochodzie strażackim. Wiersz dotyczył oczywiście akcji strażackiej, a nosił tytuł „Pali się!”.   Czytał go Piotr Wołnysz, strażak, któremu udało się   ugasić niejeden pożar.

Uwaga!, uwaga! było też czytanie na rusztowaniu. Jedną zwrotkę wiersza  zgodził się przeczytać pan, który pracował przy ocieplaniu bloku. Utwór o pewnej kawce, która ciągle miała czkawkę dokończyła czytać pani Aneta Domańska, wracająca z pracy w BS w Ostrowie Lubelskim. Jeszcze tylko  „Dwie gaduły” w wykonaniu Kasi Łęckiej i Weroniki Domańskiej i….. nasz poetycki spacer dobiegł końca. Czytanie zbliża ludzi i łączy pokolenia. Można czytać wszędzie i zawsze, tylko trzeba tego chcieć. Bo jak mówi nasza pani doktor„  kto czyta książki  ten jest mądry”. 

Marzenie urodzinowe - kartka dla Oliwii

27.10.2013 roku Oliwia kończy 6 lat. Jej największym marzeniem jest otrzymanie jak największej liczby kartek urodzinowych. Mała walczy z rakiem. Jeśli możesz to pomóż, wyślij kartkę na adres :
Oliwia Gandecka
ul. M.C. Skłodowskiej 11/26
65-001 Zielona Góra
Poproś też swoich znajomych o ten sam gest. Z góry dziękuję w imieniu Szkraba "

Do apelu dołączyła się nasza pracownia Orange. Zachęcamy także wszystkich czytelników naszej strony www.

Kartki dla Oliwii powstawały 4, 5, i 6 października 2013r. Poniżej przedstawiamy fotorelację.

WARCABO-GRANIE w pracowni Orange

W pracowni Orange trzeciego października odbyło się warcabo-granie, cieszyło się ono sporym zainteresowaniem. Najlepsi z graczy otrzymali pamiątkowe dyplomy;)

Róże w kolorach jesieni

Róże w kolorach jesieni to origami z liści.

Uczestnicy pracowni Orange tworzą kompozycje kwiatowe z liści klonu:)

Sportowa STRZELNICA PNEUMATYCZNA

Zapraszamy dzieci i młodzież do sportowej strzelnicy pneumatycznej.

Nauczyć się oraz doskonalić swoje umiejętności strzeleckie można w każdą środę w godzinach 15.30 - 17.00

Trakt Królewski

Fotorelacja z konferencji pt. Walory przyrodnicze i krajobrazowe wokół szlaku turystycznego "Trakt Królewski" przebiegającego przez gminy Ostrów Lubelski, Uścimów, Dębowa Kłoda i Parczew.

PAPIEROWE FANTAZJE - ORIGAMI

Sztuka składania "nie tylko z papieru", odbywa się w pracowni Orange w każdą środę w godzinach 16.00 - 18.00.

Pierwsze spotkanie z cyklu "papierowe fantazje" już za nami. Na zajęciach dzieci uczyły się układać trzy podstawowe moduły będące podstawą figur origami, w sztuce układania papieru. W trakcie składania dziecko podejmuje niebywały wysiłek, charakteryzujący się dużą koncentracją. Zauważa wszystkie istotne elementy tego procesu. Zapamiętuje kolory, kształty, sposoby zgięć łatwiejsze i trudniejsze, samo odkrywa nowe kombinacje i przygięcia, które dowartościowują go jako twórcę oraz systematycznie wpływają na rozwój podstawowych umiejętności uczenia się.

 

Teatr "PRZECINEK"

Zajęcia teatralne wyzwalają kreatywność i wyobraźnię. Dziecko może być tym kim chce:)

Owocowa sałatka w pracowni Orange

Wspólne robienie owocowej sałatki odbyło się 19 września o godzinie 17.00 w Pracowni Orange. Uczestniczyli w nim smakosze owocowych pyszności. Było naprawdę bardzo smakowicie:-)

Podkategorie