Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Teatr "PĘTELKA"

Zajęcia młodszej grupy teatralnej "Pętelka". Zabawy teatralne na scenie zawsze dają dziecim dużą radosć, a ćwiczenia buzi i języka poprawiają dykcję.

II Międzynarodowy MOTO-PIKNIK

II Międzynarodowy MOTO-PIKNIK organizowany przez Klub Miłośników Jednośladów z Ostrowa Lubelskiego odbył sie w dniach 17 - 18 sierpnia 2013 roku nad jeziorem Miejskim

Autor zdjęć: CK oraz Małgorzata Sobczyńska

XXVII Konferencja naukowo-szkoleniowa

Towarzystwo Ziemi Ostrowa Lubelskiego zorganizowało konferencję na temat "Sportu i kultury fizycznej w Ostrowie Lubelskim. która odbyła się w dniu 25 czerwca 2013 roku.

OGÓLNOPOLSKA NOC PROFILAKTYKI

Happening "Przestańmy biec"

W ramach programu Komendy Głównej Policji Profilaktyka a Ty wpisanego do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej , 22 czerwca 2013 roku, została zorganizowana po raz pierwszy w kraju Ogólnopolska Noc Profilaktyki.

Tego dnia o 15:30 w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim spotkali się wszyscy, którym nieobojętne jest przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej. Akcja rozpoczęła się happeningiem Przestańmy biec , odczytana została odezwa społeczności PaT oraz zainicjowany społeczny zryw Wolne serca . Po tym można było obejrzeć występy lokalnych artystów podczas koncertu piosenki radosnej pt Szczęście jest dla Każdego , uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i pokazach. Wieczorem odbyły się rozmowy profilaktyczne z udziałem samorządowców, policjantów, pedagogów, przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie profilaktyki twórczej oraz edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także promocja innowacyjnych działań profilaktycznych. Sensem działań programu Profilaktyka a Ty są działania profilaktyczne realizowane przez młodych dla młodych". Uczestnicy programu PaT realizują swoje talenty na scenie jako aktorzy, wokaliści, tancerze czy graficy i przez to pokazują, iż można żyć pięknie bez uzależnień. 

27 Wołyńska Dywizja Piechoty Armii Krajowej

20 czerwca 2013 roku odbyła się uroczystość upamiętniająca 69 rocznicę pobytu i walk 27 WDP AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie, która odbyła się w byłej leśniczówce „Gościniec” na skraju Lasów Parczewskich od strony Ostrowa Lubelskiego.

 

Program Uroczystości:
1030  - Zbiórka pocztów sztandarowych przy pomniku-tablicy upamiętniającej szlak  bojowy 27 WDP AK
1045 – Msza św. w  intencji poległych, pomordowanychi zmarłych żołnierzy AK, WIN, NSZ i BCH
1145 – Złożenie wiązanek, wystąpienia okolicznościowe
1200 – Zwiedzanie Ścieżki Edukacyjnej - Bobrówka
1230 - Spotkanie z poezją i pieśnią patriotyczną
1315 – Ognisko, wspomnienia uczestników, pamiątkowe zdjęcia 

Podkategorie