Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Strona główna

Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

DZIECI - DZIECIOM

Koncert charytatywny DZIECI-DZIECIOM odbył się 8 grudnia 2013 roku w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości - 2013

 Jak społeczność Ostrowa Lubelskiego uczciła  11 listopada - Święto Odzyskania Niepodlegści Polski

 Po Mszy Św. w intencji ojczyzny, orkiestra strażacka, poczty sztandarowe, władze miasta i  mieszkańcy w  uroczystym przemarszu dotarły pod Krzyż Milenijny. Tu nastąpiło złożenie wiązanek przez delegacje reprezentujące władze miasta i organizacje społeczne. Hołd oddano także pod Pomnikiem upamiętniającym Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski, gdzie głos zabrał burmistrz, Ryszard Smerdel.

Wręczenie stypendiów Fundacji na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców wsi Jamy, dla  7 najlepszych tegorocznych maturzystów , miało miejsce w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

Tam też  była część artystyczna, związana z 95  Rocznicą Odzyskania Niepodległości Polski. Składała się na nią – akademia przygotowana przez młodzież i nauczycieli z Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, koncert orkiestry dętej OSP.  Bieg Niepodległościowy, w którym uczestniczyła  młodzież szkół podstawowych , gimnazjum i Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim, zakończył obchody rocznicowych uroczystości.

W Biegu Niepodległości nagrody  zdobyli:

 

Kategoria – klasy I - II

Dziewczęta

I miejsce – Angelika Haraszczuk

II miejsce – Julia Wołowicz

III miejsce – Martyna Szymula

Chłopcy

I miejsce – Mateusz Budzowski

II miejsce – Marek Lipski

III miejsce – Bartłomiej Markiewicz

 

Kategoria – klasy III - IV

Dziewczęta

I miejsce – Oliwia Pydyś

II miejsce – Amelia Wąsala

III miejsce – Julka Szczepańska

Chłopcy

I miejsce – Kacper Walkiewicz

II miejsce – Marcin Markiewicz

III miejsce – Bartosz Zalewski

 

Kategoria – klasy V – VI

Dziewczęta

I miejsce – Dagmara Golda

II miejsce – Natalia Jacak

III miejsce – Wiktoria Kaznowska

Chłopcy

I miejsce - Paweł Chmielewski

II miejsce – Jakub Lipski

III miejsce – Karol Kwapiński

 

Kategoria – Gimnazjum

Dziewczęta

I miejsce – Martyna Bernacka

Chłopcy

I miejsce – Damian Maleszyk

II miejsce – Michał Szczygielski

III miejsce – Mateusz Kołkiewicz

 

Kategoria – Szkoła Ponadgimnazjalna

Chłopcy

I miejsce – Jakub Kubera

II miejsce – Maciej Czarnecki

III miejsce – Adrian Wołowicz

 

 

 

Pracownia ORANGE oczami najmłodszych

Konkurs plastyczny dla uczestników pracowni Orange, który odbył się 25 października 2013.

Wszystkie uczestniczące dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Przegląd Piosenki Filmowej

Ach co to był za dzień!

Pierwszy Przegląd Piosenki Filmowej już za nami. W przepiękne niedzielne popołudnie 27 października o godz. 15.00 na scenie naszego Centrum Kultury zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu gminy. Przepiękne stroje, fantastycznie dobrane do repertuaru zauroczyły licznie zgromadzona publiczność. Różnorodność prezentacji to kolejny miły akcent przeglądu. Uczestnicy przeglądu zadali sobie wiele trudu aby wyszukać odpowiedni repertuar i zaprezentować go w jak najbardziej oryginalny sposób. Prezentacje sceniczne rozpoczęła Natalia Wąsala uczennica gimnazjum piosenką „Szukaj mnie wszędzie i nigdzie” z filmu „Kogel – Mogel”, towarzyszył jej zespół taneczny Smaile.

Następnie na rozszalałe fale oceanów porwał nas zespół taneczno-wokalny „Pirates” ze Szkoły Podstawowej w Rozkopaczewie z utworami   „He is a pirate” z filmu „Piraci z Karaibów”, oraz   „ Kaczka Dziwaczka” z filmu „Akademia pana Kleksa”. A już po chwili znaleźliśmy się w scenerii iście z okresu II wojny światowej, a to za sprawą uczniów ze szkoły podstawowej z Kolechowic. Zaprezentowali się oni w piosenkach pt „Siekiera motyka” i „Teraz jest wojna” z filmu „Zakazane piosenki”. I tak z wojennego „przemytniczego pociągu” udaliśmy się w podróż w czasie przenosząc się do roku 1935 a to za sprawa piosenki „Powróćmy jak za dawnych lat”. Następnie na scenę „wjechało” łóżko z nie mogącą zasnąć dziewczynką i dwoma zdesperowanymi tatusiami, którzy w rezultacie tego usypiania sami zasnęli. A w tą podróż poprowadzili nas uczniowie kl II SP w Ostrowie. Następnie piosenką  z filmu „Dirty Dancing” na szaloną „brokatową” dyskotekę porwali nas uczniowie kl. VI SP w Ostrowie Lubelskim.  Kolejną niespodzianką  był występ uczniów ze SP w Kaznowie, którzy zafundowali nam kolejną podróż w czasie tym razem w rok 1905 do miejscowości Anatewka w Imperium Rosyjskim. Na scenę ze swoim wózkiem wjechał mleczarz Tewje i w piosence „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”  opowiedział o swoich marzeniach, o bogactwie i sławie jaką by mu ono przyniosło. Następny występ to prezentacja dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, które w „raperski” sposób przeniosły nas w teraźniejszość, wykonując piosenkę „Plus i minus” z filmu „Jesteś Bogiem”. Przegląd zakończył zespół „No Name” z Gimnazjum. który w nowym „odmłodzonym” i powiększonym o nowe instrumenty składzie zaprezentował piosenki „Uciekaj moje serce” z filmu „Jan Serce”, oraz melodię z filmu „Ojciec Chrzestny”.

Ogromne podziękowania składamy wszystkim wykonawcom a w szczególności ich opiekunom. To było naprawdę fantastyczne popołudnie, z niecierpliwością czekamy na kolejny Przegląd, wprawdzie to dopiero za rok, ale można też powiedzieć że już za rok.

CK

Gimnastyka buzi i języka

Zabawy dykcyjne, które usprawniają aparat mowy.

... i cóż że ze Szwecji szedł Sasza suchą szosą... i inne:)

 

Jesienne kwiaty z bibuły

Jesień , którą widzimy przez okno przeniosła się do naszej pracowni. W środę od godzinie 16.00 uczestnicy robili astry z krepiny w kolorach jesieni .

Turniej MINECRAFT

10 października w pracowni Orange odbył się turniej Minecraft. Frekwencja dopisała! Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja była zacięta, a oceniane budowle były naprawdę na dużym poziomie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i smycze, natomiast autor zwycięzkiej budowli dostał super wypasioną piłkę nożną:)

Podkategorie