Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Aktywne półkolonie z CK

 

Powitanie w Osadzie Indiańskiej, nauka tańca indiańskiego, prezentacja Tipi i krótkie opowieść o życiu Indian... tak w skrócie wyglądały tegoroczne, aktywne półkolonie z Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

 

W dniach 18 - 22 sierpnia 2020 roku, już po raz kolejny odbyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Cały tydzień przepełniony był blokiem kreatywnych zabaw integracyjnych w grupach. Mimo sytuacji jaka panuje w ostatnich miesiącach i reżimu sanitarnego, wszyscy z wielkim uśmiechem wspominamy czas wspólnej zabawy i już odliczamy dni do kolejnych półkolonii... Dzięki życzliwości i współpracy z panem Pawłem Jońskim, nasze półkolonie odbywały się w Osadzie Indiańskiej znajdującej się na jednym z przystępów ostrowskiego jeziora. Oczywiście byliśmy bardzo aktywni. Codziennie rano spotykaliśmy się pod CK, każdy miał rower, nakrycie głowy i kamizelkę odblaskowa. Pewnie zapytacie dlaczego? Otóż, na naszą indiańską bazę jeździliśmy rowerami.

A tam zabawy było w bród... oprócz poznania życia Indian, budowania tipi, tworzenia totemów, nauki tańca i wielu innych zabaw, znaleźliśmy też czas na przejażdżki prawdziwą motorówką wodną. Nie zabrakło także chrztu kolonijnego! To były emocje i tak dzień po dniu mijały nasze półkolonie....

Dziękujemy wszystkim dzieciom za przemile spędzony czas, rodzicom za zaufanie oraz Osadzie Indiańskiej za współpracę. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień dla nas wszystkich. Mamy nadzieję, że nasze letnie półkolonie już na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń CK. Życzymy Wam wszystkim, aby zbliżający się rok szkolny był dla Was wszystkich bezpieczny i owocny. A my spotykamy się już niedługo. Do zobaczenia.

Wystawa z okazji 100-lecia Ojca Świętego Jana Pawła II

 
Do końca sierpnia w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim będzie prezentowana wystawa, którą przygotowali uczestnicy zajęć plastycznych Domu Kultury w Kocku- głównie seniorzy z UTW - pod kierunkiem instruktor Marii Myrosznyczenko z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy do oglądania:-)

UWAGA MATURZYŚCI 2020

 

UWAGA MATURZYŚCI!!!

 

 

Fundacja na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców Wsi Jamy we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności ogłasza konkurs na stypendia dla tegorocznych maturzystów. O stypendia mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące kryteria:

·         zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach państwowych mających uprawnienia magisterskie

·         pochodzą z gminy Ostrów Lubelski, okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata

·         pochodzą z rodzin w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1820 zł brutto wyliczony z czerwca 2020r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością

·         osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90

 

Wnioski wstępne do otrzymania rekomendacji należy złożyć w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim do dnia 18 sierpnia 2020r.

 

Wnioski on-line wypełniamy w systemie od dnia 12 sierpnia 2020r.

Wnioski właściwe (wydrukowane z systemu) wraz z kompletem dokumentów składamy do dnia 24 sierpnia 2020r

Szczegółowe informacje i Regulamin znajdziesz na stronie internetowej: www.stypendia-pomostowe.pl, www.fundacjamy.dbv.pl

 

76 rocznica Pacyfikacji Wsi Jamy

Msza Święta w Kaplicy Mauzoleum w Jamach, złożenie wieńców  – tak w skrócie obchodziliśmy 76 rocznicę Pacyfikacji Wsi Jamy, haniebną zbrodnię popełnioną wiele lat temu, przez niemieckich oprawców na mieszkańcach wsi.

            Tegoroczne obchody 76 rocznicy Pacyfikacji Wsi Jamy rozpoczęły się na Cmentarzu Parafialnym w Ostrowie Lubelskim. Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Sobichem oraz Sekretarzem Sylwią Szczepańską i zastępcą Andrzejem Bunią złożyli wiązanki i zapalili znicze przy pomniku stu pięćdziesięciu dwóch osób bestialsko zamordowanych podczas pacyfikacji. Następnie w Kaplicy Mauzoleum w Jamach, której fundatorem są mieszkańcy Wsi Jamy a inicjatorem budowy Kazimierz Wolski, została odprawiona Msza Święta w intencji poległych ofiar w wydarzeniach z 8 marca 1944 roku, którą sprawował ks. Michał Ludewicz. Wśród przybyłych gości nie zabrakło Senatora RP Stanisława Gogacza, Posła na Sejm RP Marty Wcisło, Wojciecha Konrada reprezentującego Posła na Sejm RP Przemysława Czarnka, Waldemara Podsiadło reprezentującego Wojewodę Lubelskiego Lecha Sprawkę, Katarzyny Kędzierskiej reprezentującej Marszałka województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego a także Lucjana Mileszczyka Wicestarosty Powiatu Lubartowskiego.

W kolejnym punkcie, zgromadzeni udali się pod Krzyże upamiętniające ofiary pacyfikacji, by złożyć wiązanki i zapalić znicze.

Wszystkim przybyłym gościom, mieszkańcom Jam i gminy Ostrów Lubelski dziękujemy za wspólne świętowanie, zaangażowanie w uroczystość a także tak dostojne przeżywanie tragicznych wydarzeń, które pozostaną w naszych sercach i pamięci na wiele lat.

 

 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…[*]

 

Małgorzata Sobczyńska

Gminny Dzień Kobiet 2020

 

Potyczki KGW, tort i kwiaty, konkursy, loteria fantowa, pokaz tańca to tylko część atrakcji sobotniej imprezy. Piąty raz wspólnie świętowaliśmy Gminny Dzień Kobiet i na pewno nie ostatni. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych.

 

 

W sobotę (7 marca) przepełnione optymizmem i chęcią do wspólnej zabawy Panie, przybyły na kolejną już, bo piątą imprezę dedykowaną wszystkim Kobietom z terenu naszej gminy. Program imprezy został przygotowany specjalnie dla płci pięknej.

Gminne święto otworzył występ Chóru Męskiego „Pojezierze” przygotowany przez Ewę Kuszewską. Następnie przedstawiony został program imprezy oraz wszystkie atrakcje przygotowane specjalnie dla Kobiet. Każda z przybyłych Pań, otrzymała od włodarza i przewodniczącego Rady Miejskiej symbolicznego goździka a tort wykonany przez Jolantę Flis był rozkoszą dla podniebienia.

Na scenie zaprezentowała się Marta Kiedrowicz z formacją Slavica Dance, która w niezwykły sposób zaprezentowała i zachęciła Kobiety do atrakcyjnej formy ćwiczeń. CHÓRTOWNIA pod batutą Mateusza Obroślaka, Chór Męski „Pojezierze” oraz Łukasz Jemioła dostarczyli nam muzycznej dawki emocji.

Podczas imprezy odbył się konkurs na najlepszy Sernik o puchar Burmistrza Ostrowa Lubelskiego, w którym rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Jury składające się z chórzystów “Pojezierza” podjęło jednogłośny werdykt. W konkursie na najsmaczniejszy sernik puchar przyznano KGW z Ostrowa Lubelskiego. Nie zabrakło także licznych konkursów i świetnej zabawy. W gminnych potyczkach Kół Gospodyń WIejskich na podium stanęły KGW z Kaznowa zajmując 1 miejsce, KGW z Kolechowic Kolonii 2 miejsce oraz KGW z Ostrowa Lubelskiego miejsce 3. Dochód z loterii fantowej w całości został przekazany na rzecz Moniki i Mileny Koziej – Dwie siostry. Miliony komórek.

To co dobre i przyjemne, szybko się kończy… Powoli szykujemy się na kolejny Gminny Dzień Kobiet, mając nadzieję na równie udaną i fajną imprezę.

Składamy serdeczne podziękowania Jolancie Flis, która kolejny raz rozpieszcza nasze podniebienie przepysznymi wypiekami- dziękujemy za chęci i poświęcenie czasu. Serdeczne podziękowania składamy również na ręce Jakuba Zbiciaka „Pogotowie muzyczne” za profesjonalną obsługę techniczną, animacje i zabawy dla przybyłych Pań oraz poprowadzenie całej imprezy.  Dziękujemy także wszystkim wystawcom i Kołom Gospodyń Wiejskim, którzy zechcieli wesprzeć nas swoją obecnością:

- Bernardzie Bisiakowskiej

- Patrycji Waszak - Extra Eventy

- Monice Dereckiej

- Dorocie Harbarczuk – Projekt Zdrowie Lubartów

- Katarzynie Zięba – Pracownia Ucieszycie

- Katarzynie Fryszko – Forever

- Monice Latała

- Karolinie Szczepaniak – OHP Lublin

- Marcie Fiutka - AVON

- ŚDS Jamy – Aleksandrze Grygiel

- WTZ Ostrów Lubelski – Elizie Franczak

- DPS Ostrów Lubelski - Tadeuszowi Fituchowi

- KGW w Ostrowie Lubelskim

- KGW w Ostrowie Lubelskim z Pasją

- KGW w Kolechowicach Kolonii

- KGW w Kolechowicach

- KGW w Kaznowie

- KGW w Rozkopaczewie II

- KGW w Jamach

 

Małgorzata Sobczyńska

Podkategorie