Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI

GRYPSY Z CELI ŚMIERCI - koncert słowno-muzyczny poświęcony pamięci Łukasza Cieplińskiego

Na warstwę słowną złożyły się zapiski z więzienia jakie do swojej żony Jadwigi i syna Andrzeja skierował podpułkownik Łukasz Ciepliński pseudonim "Pług"- dowódca IV komendy zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Żołnierz Wyklęty. Jest to zapis testamentu katolika i patrioty z ponadczasowym, uniwersalnym przesłaniem, chwytający za serce każdego, któremu bliskie są wartości takie jak: "Bóg, honor i ojczyzna".

W wydarzeniu udział wzięli: aktor młodego pokolenia Marcin Kwaśny, znany z takich filmów o Żołnierzach Niezłomnych jak: „Historia Roja”, ”Pilecki” czy „Wyklęty” oraz saksofonista, wybitny muzyk i kompozytor Marcin Świderski.

54 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH 2020

Miło nam poinformować Państwa, iż decyzją jury 54. OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KONKURSIE „Mistrz i Uczeń”w grupie śpiewaków przyznano cztery równorzędne nagrody I stopnia a jedna z nich powędrowała do: Krystyny Hoduń z zespołem „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa.
GRATULUJEMY !!!

Seans pod chmurką

Ławeczki, krzesełka, leżaki oraz koce i kocyki… Każdy miał swój sposób, by usiąść wygodnie i zająć odpowiednie miejsce przed dużym ekranem.

W niedzielę 23 sierpnia w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim odbył się plenerowy seans filmowy. Była to nie lada gratka nie tylko dla kinomaniaków, ale także dla wszystkich mieszkańców naszego miasteczka. W mgnieniu oka w parku powstał wysoki na 12 metrów nadmuchiwany ekran, pojawiły się również głośniki oraz projektor, co powodowało, że z czasem coraz większe zainteresowanie okazywali przechodnie. Wieczór zapowiadał się ciepły, więc wiele osób przyniosło swoje krzesełka, leżaki plażowe czy też koce. Chwilę przed 20:30 wszystkie parkowe ławki również były zajęte. Kilka minut później rozpoczął się seans filmu pt.: ,,Chłopiec z burzy” reżyserii Shawna Seeta.

Był to pierwszy taki plenerowy seans familijny od czasów dawnego kina w Ostrowie… Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

 

 

Podkategorie