Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

54 OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH 2020

Miło nam poinformować Państwa, iż decyzją jury 54. OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KAPEL I ŚPIEWAKÓW LUDOWYCH W KONKURSIE „Mistrz i Uczeń”w grupie śpiewaków przyznano cztery równorzędne nagrody I stopnia a jedna z nich powędrowała do: Krystyny Hoduń z zespołem „Młode Rozkopaczewianki” z Rozkopaczewa.
GRATULUJEMY !!!

Seans pod chmurką

Ławeczki, krzesełka, leżaki oraz koce i kocyki… Każdy miał swój sposób, by usiąść wygodnie i zająć odpowiednie miejsce przed dużym ekranem.

W niedzielę 23 sierpnia w Parku Miejskim w Ostrowie Lubelskim odbył się plenerowy seans filmowy. Była to nie lada gratka nie tylko dla kinomaniaków, ale także dla wszystkich mieszkańców naszego miasteczka. W mgnieniu oka w parku powstał wysoki na 12 metrów nadmuchiwany ekran, pojawiły się również głośniki oraz projektor, co powodowało, że z czasem coraz większe zainteresowanie okazywali przechodnie. Wieczór zapowiadał się ciepły, więc wiele osób przyniosło swoje krzesełka, leżaki plażowe czy też koce. Chwilę przed 20:30 wszystkie parkowe ławki również były zajęte. Kilka minut później rozpoczął się seans filmu pt.: ,,Chłopiec z burzy” reżyserii Shawna Seeta.

Był to pierwszy taki plenerowy seans familijny od czasów dawnego kina w Ostrowie… Miejmy nadzieję, że nie ostatni.

 

 

Aktywne półkolonie z CK

 

Powitanie w Osadzie Indiańskiej, nauka tańca indiańskiego, prezentacja Tipi i krótkie opowieść o życiu Indian... tak w skrócie wyglądały tegoroczne, aktywne półkolonie z Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim.

 

W dniach 18 - 22 sierpnia 2020 roku, już po raz kolejny odbyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Cały tydzień przepełniony był blokiem kreatywnych zabaw integracyjnych w grupach. Mimo sytuacji jaka panuje w ostatnich miesiącach i reżimu sanitarnego, wszyscy z wielkim uśmiechem wspominamy czas wspólnej zabawy i już odliczamy dni do kolejnych półkolonii... Dzięki życzliwości i współpracy z panem Pawłem Jońskim, nasze półkolonie odbywały się w Osadzie Indiańskiej znajdującej się na jednym z przystępów ostrowskiego jeziora. Oczywiście byliśmy bardzo aktywni. Codziennie rano spotykaliśmy się pod CK, każdy miał rower, nakrycie głowy i kamizelkę odblaskowa. Pewnie zapytacie dlaczego? Otóż, na naszą indiańską bazę jeździliśmy rowerami.

A tam zabawy było w bród... oprócz poznania życia Indian, budowania tipi, tworzenia totemów, nauki tańca i wielu innych zabaw, znaleźliśmy też czas na przejażdżki prawdziwą motorówką wodną. Nie zabrakło także chrztu kolonijnego! To były emocje i tak dzień po dniu mijały nasze półkolonie....

Dziękujemy wszystkim dzieciom za przemile spędzony czas, rodzicom za zaufanie oraz Osadzie Indiańskiej za współpracę. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień dla nas wszystkich. Mamy nadzieję, że nasze letnie półkolonie już na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń CK. Życzymy Wam wszystkim, aby zbliżający się rok szkolny był dla Was wszystkich bezpieczny i owocny. A my spotykamy się już niedługo. Do zobaczenia.

Wystawa z okazji 100-lecia Ojca Świętego Jana Pawła II

 
Do końca sierpnia w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim będzie prezentowana wystawa, którą przygotowali uczestnicy zajęć plastycznych Domu Kultury w Kocku- głównie seniorzy z UTW - pod kierunkiem instruktor Marii Myrosznyczenko z okazji 100-lecia urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy do oglądania:-)

UWAGA MATURZYŚCI 2020

 

UWAGA MATURZYŚCI!!!

 

 

Fundacja na Rzecz Spacyfikowanej przez Hitlerowców Wsi Jamy we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności ogłasza konkurs na stypendia dla tegorocznych maturzystów. O stypendia mogą ubiegać się osoby, które spełniają następujące kryteria:

·         zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach państwowych mających uprawnienia magisterskie

·         pochodzą z gminy Ostrów Lubelski, okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata

·         pochodzą z rodzin w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1820 zł brutto wyliczony z czerwca 2020r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością

·         osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90

 

Wnioski wstępne do otrzymania rekomendacji należy złożyć w Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim do dnia 18 sierpnia 2020r.

 

Wnioski on-line wypełniamy w systemie od dnia 12 sierpnia 2020r.

Wnioski właściwe (wydrukowane z systemu) wraz z kompletem dokumentów składamy do dnia 24 sierpnia 2020r

Szczegółowe informacje i Regulamin znajdziesz na stronie internetowej: www.stypendia-pomostowe.pl, www.fundacjamy.dbv.pl

 

Podkategorie