Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

Orkiestra OSP zaprasza

Szukasz ciekawych zajęć, które pozwolą nauczyć się czegoś nowego Tobie lub bliskiej Ci osobie? Nauka gry na Instrumentach Dętych to wspaniała okazja, by postawić pierwszy krok na drodze do kariery muzycznej albo odnaleźć wspaniałe hobby!
Zajęcia są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką oraz dla tych, którzy opanowali w różnym stopniu grę na wybranym instrumencie. Nasza oferta obejmuje naukę gry na flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie lub tubie oraz innych instrumentach. Program zajęć dostosowany jest do wieku i umiejętności uczestników, a zajęcia prowadzi Wojtek Durak.

Aerobik - zaproszenie na zajęcia

Zapraszamy do zapisów na zajęcia aerobiku!
Zajęcia poprowadzi pani Beata Płowaś. Szczegółowe informacje oraz zapisy u instruktorki pod nr telefonu 724021000.

Zajęcia plastyczno - manualne - zaproszenie

Czy Twoje dziecko lubi malować, rysować, wycinać…?
Jeśli tak to te zajęcia są właśnie dla niego!
Co jednak z osobami, które nie przepadają za rysowaniem albo malowaniem czy to na szkle, czy na papierze? Nic straconego – do dyspozycji mamy wiele innych technik manualnych, które również pozwolą na wyrażenie własnej kreatywności.
Zapraszamy już we wtorek 28 września o godzinie 16:00 Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim

Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim - 2021

Przepiękny korowód, uroczysta msza święta, ceremoniał dzielenia chleba, występy artystyczne, pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz liczne stoiska wystawców. Tak w skrócie wyglądały Dożynki Gminno - Parafialne w Ostrowie Lubelskim.
Korowód złożony z mieszkańców, delegacji z wieńcami, pocztów sztandarowych oraz władz miasta i gminy jak również zaproszeni goście ruszyli wspólnie spod Urzędu Miejskiego przy akompaniamencie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Jawor” ulicami Ostrowa Lubelskiego do kościoła. Po uroczystej mszy świętej najważniejszym elementem był moment przełamania i dzielenia chleba. Dożynkowy bochen podzielili na scenie burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk razem z przewodniczącym Rady Miejskiej
Jerzym Sobichem oraz Starostami Renatą i Tomaszem Wlazły z Rozkopaczewa II.
Burmistrz w swoim przemówieniu między innymi podziękował wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do zorganizowania święta plonów. Nagrody dla wyróżniających się rolników otrzymali właściciele 8 gospodarstw: Renata i Tomasz Wlazły, Agnieszka i Michał Waszczuk, Marcin Bernacki, Sławomir Łysko, Agnieszka i Wojciech Płoscy, Danuta i Zenon Hodun, Marzena i Jacek Szymaniak oraz Mariusz Okoń. Wyróżnieni zostali twórcy tegorocznych wieńców KGW Jamy, KGW Kaznów, KGW Kolechowice, KGW “Kujawianki” Kolechowice Kolonia, KGW Ostrów Lubelski, Dzielnica Partyzantów wraz z sołectwem Bójki, Sołectwo Śródmieście, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Ostrów Lubelski, Sołectwo Rozkopaczew I. Za ogrom trudu, zaangażowanie przy pracy włożonej w ich powstawanie pięknie dziękujemy. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultywowania tradycji, folkloru i promocji produktów regionalnych nagrodzeni zostali Krystyna Hoduń i Zespół Młode Rozkopaczewianki, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaznowie nagrodę odebrała Jolanta Janicka dodatkowo wyróżniono panią Monikę Derecką , Koło Gospodyń Wiejskich w Kolechowicach nagrodę odebrała Jolanta Lato oraz zespół Ostrowianki - Polesianki - nagrodę odebrała Bronisława Kubeluk.
Serdeczne gratulacje otrzymał prezes firmy Bempresa pan Tomasz Stopa, za przyznanie dla jego firmy Patentu na: „Funkcjonalny aglomerat białkowy”i urządzenie do granulowania - jest to osiągnięcie na skalę światową. Nie obyło się bez występów lokalnych artystów i orkiestry dętej OSP w Ostrowie Lubelskim. Na scenie wystąpili Ostrowskie Wianuszki, Krystyna Hoduń z zespołem “Młode Rozkopaczewianki”, Ostrowianki Polesianki, grupa wokalna Caritas, grupa tańca nowoczesnego, grupa wokalna z Centrum Kultury, kabaret ,,Szara Eminencja” a wieczorną potańcówkę rozkręciła kapela ,,Jak Dawniej’’. Tradycją też stała się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez różne organizacje, sołectwa, urząd, instytucje gminne. Wszystkie dania przypadły do gustu nawet największym łasuchom a dla nas miłym zaskoczeniem była ich ogromna różnorodność oraz ciekawe, domowe smaki.
Dziękujemy za Państwa obecność i wspólną zabawę.

Sukces Krystyny Hoduń - Kazimierz Dolny 2021

Sukces Krystyny Hoduń oraz ,,Młodych Rozkopaczewianek" podczas 55. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą! Dziewczynki zdobyły II miejsce w kategorii ,,Mistrz i uczeń", natomiast I nagrodę w konkursie solistów zdobyła Krystyna Hoduń! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Festiwal Folkloru Polskiego 55. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej

W dniach 6-8 sierpnia Krystyna Hoduń z Rozkopaczewa razem z dziewczynkami czyli Zespołem “Młode Rozkopaczewianki” - a są to: 

Oliwia Florek, Weronika Smyk, Wiktoria Pachała, Oliwia Puchacz, Amelia Puchacz i Maja Zbiciak brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Polskiego 55. „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Wytypowani byliśmy przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

A nie moglibyśmy tam pojechać gdyby nie nasi sponsorzy:

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego - Józef Gruszczyk, 

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. 

Bank Spółdzielczy w Lubartowie

i Pan Grzegorz Malinowski z Rozkopaczewa.

Wszystkim naszym sponsorom z całego serca DZIĘKUJEMY.

Wystąpiłyśmy na tym Festiwalu w dwóch kategoriach:

grupa śpiewacza dziecięca - czyli  „Młode Rozkopaczewianki” - które zdobyły wyróżnienie, wraz z nagrodą rzeczową

solistka - Krystyna Hoduń, która zdobyła II nagrodę

„Młode Rozkopaczewianki” - to grupa działająca dopiero od czterech miesięcy, a to był ich czwarty występ. Sama obecność na takim Festiwalu jest dla nich wielkim szczęściem i wyróżnieniem.

Cała grupa dziewczynek była bardzo szczęśliwa, bo prawdę mówiąc, był to ich pierwszy taki wyjazd. Ale najlepiej niech same to powiedzą:

Wiktoria -  Najbardziej podobało mi się to, że nam dobrze wyszedł nasz śpiew i to że mogłam posłuchac jak śpiewają inni. Zobaczyłam góry i dużo zieleni.

Majka - Cieszę się bardzo, że mogłam brać udział w takim Festiwalu z naszą grupą, podziwiać piękne góry i co jeszcze Ciocia ( tak dziewczynki się do Pani Krysi zwracają)  napisze, - że już nam się marzy pojechać znowu w przyszłym roku, nawet na trochę dłużej niż teraz.

Oliwka P - Miło spędziłam te kilka dni. Wszystko było dobrze, świetna atmosfera, a co najważniejsze, byłyśmy zadowolone z naszego występu. Trochę emocji było w oczekiwaniu na wyniki, ale wyszło super!

Weronika - Zadowolona jestem z tego, jak śpiewałyśmy na scenie podczas tego Festiwalu, a potem jak wychodziłyśmy po odbiór dyplomu i nagrody.

Oliwka F. - Ogólnie podobało mi się wszystko, co tu widziałam, oprócz występów były kąpiele i wody termalne, fajerwerki na polanie plenerowej - było co podziwiać.

Amelka - Muszę powiedzieć, że było bardzo fajnie, nasz udany występ, cioci też. Było wiele innych atrakcji, dobre noclegi - wyżywienie, obok stadnina i jazda konna - kto chciał to korzystał z tego. 

Od siebie dodam, że gościnność samych gospodarzy była niespotykana, mieli nawet “lekarstwo” na ból żołądka lub zęba :)

27 sierpnia jedziemy na drugi Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych do Kazimierza, będziemy śpiewać w kategorii “Duży - Mały” oraz ja jako solistka.

Uczestnictwo zespołu Młode Rozkopaczewianki na Festiwalu „Sabałowe Bajanie” , współfinansowano przez Bogdankę, spółkę wspierającą zrównoważony rozwój Lubelszczyzny.

 Krystyna Hoduń

Załączniki:
Pobierz plik (Rozkopaczewianki.png)Rozkopaczewianki.png[ ]5493 kB

Wystawa poświęcona Żołnierzowi Wyklętemu – sierż. Józefowi Franczakowi „Lalusiowi”

 

Fotorelacja z ekspozycji wystawy poświęconej bohaterowi podziemia niepodległościowego – sierż. Józefowi Franczakowi „Lalusiowi”. Żołnierz września 1939 r., podoficer AK, żołnierz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Ostatni z Żołnierzy Wyklętych – poległ w walce 21 października 1963 r. w miejscowości Majdan Kozic Górnych na Lubelszczyźnie. Po jego śmierci funkcjonariusze SB odrąbali mu głowę (czaszka została odnaleziona w 2014 r.). Była to osoba, która w sposób szczególny zasłużyła się w działalności niepodległościowej podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Wystawę można było oglądać w gmachu Centrum Kultury w Ostrowie Lubelskim (ul. Partyzantów 14) w dniach 2-6 sierpnia. Autorem wystawy jest Marek Franczak, syn sierż. Józefa Franczaka „Lalusia”, przy wsparciu Fundacji Kwartalnika Wyklęci.

Wystawa dofinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 

Podkategorie