Planszówkolandia

RODO

rodo

Głos Ostrowa

echo

POLACY RODAKOM - 2019

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy w sposób szczególny pamiętamy o swoich bliskich. Co roku o naszych rodakach zza wschodniej granicy pamiętają mieszkańcy Lubelszczyzny. Już po raz 20. odbyła się akcja „Polacy Rodakom”.

         Zebrane produkty posłużyły do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do naszych rodaków zza wschodnią granicą. W akcji wzięli udział również mieszkańcy gminy Ostrów Lubelski, którzy przekazali w tym roku ponad 70 paczek. Zbiórka prowadzona była w szkołach, przedszkolu, jednostkach organizacyjnych gminy i sklepach Gminnej Spółdzielni SCH. Paczki jeszcze przed świętami trafią do Polaków na Ukrainie i Białorusi. Finał akcji z przekazaniem gotowych paczek odbył się 7 grudnia 2019 r. w Lubelskim Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Magnoliowej. Mieszkańcom Gminy Ostrów Lubelski zaangażowanym w akcję pomocy rodakom na wschodzie  w imieniu własnym i senatora RP Stanisława Gogacza składam serdeczne podziękowania.

 

Burmistrz Ostrowa Lubelskiego

Józef Gruszczyk

DZIECI DZIECIOM 2019

Przedszkolaki, uczniowie szkół gminnych, wychowankowie Centrum Kultury zaprezentowali się na scenie podczas koncertu charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”. Impreza odbyła się 8 grudnia w Ostrowie Lubelskim.

            Tradycją dla mieszkańców naszej gminy jest coroczny koncert charytatywny, który odbywa się zawsze w okresie przedświątecznym. Ten czas jest dla nas niezwykle ważny, pełen refleksji
i podsumowań… Za każdym razem wyciągamy pomocną dłoń do drugiego człowieka. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę na leczenie Oliwki Rabczuk, u której został zdiagnozowany rdzeniowy zanik mięśni (SMA), bardzo rzadka choroba o podłożu genetycznym.

            W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, mogliśmy zobaczyć i usłyszeć grono niezwykle zdolnych artystów. Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, a także podopieczni ostrowskiego Centrum Kultury uświetnili koncert swoimi występami. Biletem wstępu był datek pieniężny na leczenie i rehabilitację Oliwki Rabczuk. W tym dniu nie zabrakło również Szkolnego Koła Caritas z domowymi wypiekami oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej ze stroikami świątecznymi. Występujący artyści zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych jak i również tanecznych.

            Dziękujemy wszystkim za okazane serce, wsparcie finansowe Oliwki. Dziękujemy także za udział, zaangażowanie oraz pomoc przy Koncercie Charytatywnym dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, opiekunom, a przede wszystkim dzieciom. Do zobaczenia za rok!

 

Małgorzata Sobczyńska

IX Koncert Pieśni Patriotycznej

„Moja Ojczyzna to historia, pamięć o poległych za nasz kraj, pamięć o tysiącach bohaterów, niezłomnych jak stal…” Koncert pieśni patriotycznej wpisał się w kalendarz imprez na stałe. W tym roku odbył się po raz dziewiąty. Inicjatorkami i organizatorkami są członkinie Zespołu Śpiewaczego „Ostrowianki – Polesianki”.

W niedzielę, 24 listopada odbył się IX Koncert Pieśni Patriotycznej, organizowany przez Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki – Polesianki” z Ostrowa Lubelskiego. Otwarcia koncertu dokonał Marian Markiewicz Prezes Towarzystwa Ziemi Ostrowa Lubelskiego wraz z Józefem Gruszczykiem Burmistrzem Ostrowa Lubelskiego. Na scenie zaprezentowali się soliści, zespoły gminne a także zaprzyjaźnione z okolicznych miejscowości: Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki - Polesianki”, Grupa Wokalna „TREMOLO”, Zespół Śpiewaczy „Brzeźniczanki”, Zespół Śpiewaczy „Senior”, Ewa Malinowska, Agnieszka Budzyńska, Piotr Filipek, Zespół Śpiewaczy „Jarzębinki”, Zespół Śpiewaczy „Górczanki”, Zespół Śpiewaczy „Rozkopaczewianki”, Zespół Śpiewaczy z Talczyna, Zespół Śpiewaczy „Ostrowianki”, Zespół Śpiewaczy z Krępy oraz Zespół Śpiewaczy „Kumy”.

Nie zabrakło znamienitych gości, wśród nich był Wicestarosta Lubartowski Lucjan Mileszczyk, Burmistrz Ostrowa Lubelskiego Józef Gruszczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Sobich, Sekretarz Gminy Sylwia Szczepańska, Radny Powiatu Lubartowskiego Andrzej Rodak, Mieczysława Kulicka - Muszyńska i wielu innych.

Podczas koncertu Burmistrz Ostrowa Lubelskiego wręczył na ręce Krystyny Hoduń Kierownika Zespołu Śpiewaczego „Rozkopaczewianki” drobny upominek, okazując tym samym wdzięczność za godne reprezentowanie nie tylko naszej gminy, ale także powiatu i województwa.

Turniej Gier Planszowych - listopad 2019

Turniej odbył się 8 listopada w pracowni orange. Uczestnicy grali w takie planszówki jak: DOBBLE, PĘDZĄCE ŻÓŁWIE, LOGIX, DIXIT, SPLENDOR. Rywalizacja była zacięta. Najlepszym z graczy tym razem okazał się Szymon :) Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Podkategorie